R. Račkauskas: savivaldybėms reikia daugiau savivaldos

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir mero pavaduotojas Aleksas Varna susitiko su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generaliniu direktoriumi Danu Arlausku. Susitikime svečias atstovavo Lietuvos verslo tarybai (LVT).

Pasak D. Arlausko, siekdama pritraukti daugiau tiesioginių užsienio investicijų į Lietuvą ir regionus LVT svarsto galimybę pasirašyti susitarimą tarp politinių partijų, asocijuotų verslo struktūrų ir savivaldybių dėl švietimo ir darbo rinkos mokymo reformos, investicijų skatinimo ir didesnio savivaldos finansinio-ekonominio savarankiškumo.

„Norime aiškių žaidimo taisyklių, kad po rinkimų nesikeistų partijų prioritetai ir šalis nuosekliai eitų pasirinktu keliu, įgyvendindama reformas. Manome, kad savivaldybės kartu su vietos verslu gali pačios efektyviau vykdyti darbo rinkos mokymo ir profesinio orientavimo programas, kurios pasitarnautų investuotojų poreikiams. O pritrauktos į miestą investicijos ir gautas viršplaninis gyventojų pajamų mokestis (GPM) liktų pačioms savivaldybėms. Jos pinigus savarankiškai naudotų miesto reikmėms“, – sakė D. Arlauskas.

Meras R. Račkauskas pritaria tokiam LVT siekiui. „Savivaldybės turi būti skatinamos didinti konkurencingumą ir patrauklumą investicijoms. Taip augtų pajamos į jų biudžetus. Savivalda savarankiškai gali spręsti svarbius socialinius, ekonominius ir kitus klausimus, skatinti investicijas, užtikrinti geras sąlygas plėtotis verslui. Vyriausybė turi labiau pasitikėti savivalda“, – sakė meras R. Račkauskas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: