R. Račkauskas: sieksime sukurti realiai veikiančią savivaldą

Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuri parengs seniūnijų veikimo Panevėžyje modelį.

„Konsultavomės su kitomis savivaldybėmis, gilinomės į ten veikiančių seniūnijų darbo patirtį. Akivaizdu, kad Panevėžyje gyventojų ir administracijos bendradarbiavimas gali būti efektyvesnis. Dabar daugiau svertų priimti sprendimus turi administracija, bet nėra mechanizmo, užtikrinančio realią – gyventojų savivaldą. Apie tai kalbėjome rinkimų metu, tokios pozicijos laikomės ir dabar. Seniūnijos – trūkstama grandis dabar veikiančioje sistemoje. Įsteigus seniūnijas tokio vakuumo neliktų – seniūnas būtų administracijos atstovas bendruomenėje ir bendruomenės atstovas administracijoje. Tokį mūsų matymą palaiko ir kiti miestai, turintys galimybę įvertinti seniūnijų teikiamus privalumus“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Patirtimi pasidalinęs Šiaulių miesto administracijos direktorius Eduardas Bivainis teigė, kad seniūnijos steigimas pasiteisino: „Seniūnai padeda operatyviau identifikuoti ir spręsti problemas, palaikyti nuolatinį ryšį su gyventojais, bendruomenėmis, seniūnaičiais. Seniūnijas steigti verta, tačiau turi būti užtikrintas seniūnų įtraukimas ir į problemų sprendimus, dialogo su seniūnijos gyventojais kūrimą. Be to, nesant seniūnijų tampa visiškai neaiški seniūnaičių funkcija“.

Aktualiausios planuojamos seniūnijų funkcijos: gyventojų priimamasis, priskirtos teritorijos ūkio ir socialinių klausimų sprendimas, nemokamų notaro paslaugų teikimas ir, žinoma, gyventojų įtraukimas į miesto valdymą. Darbo grupė pasiūlys, koks seniūnijų ir darbuotojų skaičius yra racionaliausias.

„Administracijos darbuotojai pritaria, kad tokias funkcijas vykdytų seniūnijos. Stengsimės maksimaliai išnaudoti esamus resursus. Dalį darbuotojų į seniūnijas būtų galima perkelti iš administracijos. Esame įsitikinę, kad tinkamas modelis ne tik užtikrintų sklandesnį ir operatyvesnį darbą bei garantuotų grįžtamąjį ryšį, bet ir užtikrintų efektyvesnį lėšų panaudojimą”, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

Darbo grupė sudaryta iš Tarybos narių ir Savivaldybės administracijos specialistų. Parengtą modelį pristatyti bendruomenei ir surengti gyventojų apklausą dėl seniūnijų steigimo planuojama jau šį rudenį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: