R. Račkauskas: sukursime išskirtinį nacionalinės reikšmės profesionalaus meno centrą mūsų mieste

Apie Panevėžio miesto aktualijas – pokalbis su meru RYČIU RAČKAUSKU.

Per miesto gimtadienį pasirašytas ketinimų protokolas dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro kūrimo Panevėžyje. Kodėl jis reikalingas?

Pasaulyje žinomo menininko iniciatyva dovanoti savo kūrinių kolekciją – puiki žinia Panevėžiui. Kartu tai unikali galimybė, kurios negalime praleisti. Tokia plataus spektro menininko ekspozicija ne tik sukurs unikalią erdvę panevėžiečiams, bet taps išskirtiniu traukos objektu Lietuvos ir užsienio turistams.

Kaip žinia, per artimiausius kelerius metus bus tvarkoma Senvagė, Bendruomenių rūmų prieigos, seniausio Panevėžio pastato Kranto g. aplinka, privatūs investuotojai atnaujins netoliese esantį senąjį konservų fabriką ir jo aplinką. Taigi menų centrui pritaikydami kino centro „Garsas“ pastatą ir aplinką sukursime modernią, visiems mums patrauklią centrinę miesto dalį.

Palaikymą S. Eidrigevičiaus menų centro idėjai yra išsakęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, Vilniaus paveikslų galerijos vedėjas Vytautas Balčiūnas. Tikiu, kad turėdami stiprų palaikymą Vilniuje ir įdėję daug darbo Panevėžyje ši projektą sėkmingai įgyvendinsime ir sukursime išskirtinį nacionalinės reikšmės profesionalaus meno centrą mūsų mieste.

Kokie svarbiausi dabar mieste atliekami infrastruktūros gerinimo darbai?

Turbūt geriausiai kiekvienam miestiečiui matomi miesto infrastruktūros tvarkymo darbai. Kalbant apie miesto gatves, šie metai neabejotinai rekordiniai. Bus sutvarkyta kone penkiasdešimt daugiabučių namų įvažų, pirmą kartą per daugelį metų remontuojamos įvažos ar automobilių stovėjimo aikštelės šalia penkiolikos švietimo įstaigų, įrengiami ir atnaujinami šaligatviai, pėsčiųjų takai. Be abejo, didžiausias ir labiausiai matomas projektas – J. Tilvyčio gatvės kapitalinis remontas, kuris turėtų būti baigtas jau spalio pabaigoje. Neabejoju, kad tai tik gera pradžia, nes jau šiemet pradėjus ruoštis, kitais metais turėsime dar geresnius rezultatus.

Baigiamas rengti seniūnijų modelis. Kuo jos naudingos Panevėžiui?

Visada kalbėjome apie tai, kad būtina sukurti realiai veikiančią savivaldą, ir dar per rinkimus siūlėme Panevėžyje steigti seniūnijas. Parengtas modelis bus išsamiai pristatytas panevėžiečiams ir, jei bus gautas jų palaikymas, imsimės seniūnijų steigimo.

Darbo grupė, rengianti šį modelį, bendravo su Šiauliais, Utena, kitais miestai, kuriuose seniūnijos jau veikia, ir susidarė vieningą poziciją, kad seniūnijos padeda greičiau ir efektyviau spręsti gyventojų bei seniūnijai priskirtos teritorijos problemas.

Pagal Panevėžio modelį, seniūnijos atliktų visas gyventojų priimamojo funkcijas, teiktų socialines, tam tikras nemokamas notarines paslaugas, spręstų priskirtos teritorijos ūkio klausimus. Tai būtų didelis žingsnis ne tik užtikrinant patogesnį gyventojų aptarnavimą, bet ir kuriant sąlygas žmonėms realiai įtakoti sprendimus, susijusius su jų gyvenamąja teritorija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: