R. Račkauskas: Svarbiausias mūsų tikslas – moksleivių interesų užtikrinimas

Apie praėjusią savaitę Taryboje patvirtintą naują priėmimo į mokyklas tvarką kalbamės su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Kodėl buvo nuspręsta keisti priėmimo į mokyklas tvarką?

Pagal ankstesnę tvarką kovo mėnesį tam tikru lygiavos principu būdavo nustatomas klasių komplektų mokyklose skaičius. Tai daryta neatsižvelgiant į moksleivių ir jų tėvų preferencijas, populiarios mokyklos negalėdavo priimti visų jose mokytis norinčių moksleivių, vaikai paprasčiausiai būdavo tarsi pririšami prie priskirtos mokyklos.

Tai kasmet užsukdavo moksleivių gyvenamosios vietos deklaravimo norimos mokyklos teritorijoje karuselę, sukeldavo daug sunkumų, nerimo tėvams ir vaikams, Savivaldybė kasmet sulaukdavo skundų iš nepatekusiųjų mokytis ten, kur jiems atrodo geriausia. Tokia situacija buvo nepatogi mokiniams ir jų tėvams, ji netenkino ir mūsų.

Mano pozicija aiški – visos tvarkos ir taisyklės pirmiausia turi maksimaliai tenkinti miesto gyventojų poreikius. Priėmimo į mokyklas atveju turime siekti kaip įmanoma labiau atsižvelgti į moksleivių ir jų šeimų interesus.

Kokios naujovės atsiranda priėmimo į mokyklas tvarkoje?

Dabar svarbiausiu kriterijumi tampa moksleivių pasirinkimas. Gruodžio mėnesį, atsižvelgiant į mokyklų pajėgumus, tokius kaip, tarkime, dydis, galimybė užtikrinti mokymąsi viena pamaina ir t.t., bus patvirtintas maksimalus galimas 1, 5 progimnazijų (pagrindinių mokyklų) ir I gimnazijų klasių komplektų skaičius. Jau sausio mėnesį bus pradėti rinkti prašymai į mokyklas. Ir tik kai pagal atneštus prašymus jau bus matomas poreikis, kovo pabaigoje tvirtinsime klasių komplektų skaičių mokyklose ir mokinių skaičiaus klasėse vidurkį.

Taip populiaresnės mokyklos galės turėti daugiau klasių, taigi ir daugiau vaikų galės mokytis būtent toje mokykloje, kurioje nori. Žinoma, nustatytų „lubų“ viršyti negalėsime. Juk visi suprantame, kad mokyklos nėra guminės, o mokslas dviem pamainomis nėra išeitis. Taigi tik tuo atveju, jei norinčiųjų mokytis bus daugiau, nei nustatytos lubos, bus atsižvelgiama į deklaruotą gyvenamąją vietą (1 ir 5 klasėms), prašymų padavimo datą ir laiką. Tačiau neabejojama, kad tokių vaikų nebus daug ir tikrai žymiai mažiau, nei palikus galioti senąją tvarką.

Kokių dar teigiamų pokyčių atneš ši tvarka?

Svarbiausias mūsų tikslas – moksleivių interesų užtikrinimas. Ir tai ne tik jų galimybė rinktis, kuri, įsigaliojus šiai tvarkai, bus užtikrinta. Kartu ji prisidės ir prie ugdymo kokybės gerinimo. Tvarkos pakeitimas yra stiprus postūmis miesto mokykloms stengtis ir tobulėti, nes akivaizdu, kad tik geriausiai dirbančios sugebės pritraukti daugiausia vaikų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *