R. Račkauskas: Tai įsibėgėjimo metai

Praėjus pirmiems kadencijos metams, apie nuveiktus darbus ir ateities planus – pokalbis su  meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Kaip vertinate pirmuosius darbo metus?

Tai įsibėgėjimo metai. Nemažą jų dalį turėjome skirti paveldėtoms problemoms spręsti ir gaisrams gesinti. Džiugina, kad politinė miesto valdžia ir administracijos vadovai dirba kaip viena komanda – girdime ir suprantame vieni kitų argumentus, matome bendrą tikslą ir naudą miestui, o ne asmeninius ar partinius interesus. Pradėti darbai imlūs laikui ir rezultatai ne visada tokie greiti, kaip norisi. Tačiau padarėme daug jau dabar matomų darbų. Priėmėme ne vieną kadenciją vilkintų sprendimų, būtinų miestui. Šia kryptimi užtikrintai dirbsime ir toliau.

Kokius darbus išskirtumėte?

Įgyvendinome svarbių infrastruktūros projektų, sugebėjome pabaigti netgi tuos, kurie buvo beveik sužlugdyti. Baigti 36 projektai, panaudota 10,2 mln. Eur ES paramos. Atnaujinta 12 daugiabučių įvažų, išasfaltuotos 7 gatvės, pagerinta 9 gatvių danga, suremontuota 1,5 tūkst. kv. m šaligatvių, rekonstruota Projektuotojų g., 5 gatvių apšvietimo tinklai. Be to, parengta „Rail Baltica“ galimybių studija, užtikrinanti galimybę turėti krovinių terminalą, rekonstruotas pėsčiųjų tiltas per Nevėžį. Išskirčiau ir rekordo vertą pasiekimą – kone nuo pamatų per 3 mėnesius pastatytas Dailės galerijos keramikos paviljonas.

Tačiau svarbiausias laimėjimas – sprendžiamos paveldėtos sisteminės problemos. Pavyzdžiui, ilgus metus gyventojų mieste mažėjo, tačiau ankstesnių kadencijų metu Savivaldybės administracijos aparatas tik augo, biurokratinių procedūrų daugėjo, o naudos gyventojams vargu ar atsirado. Todėl pradėjome restruktūrizaciją. Iš 27 skyrių liks 17, darbuotojų sumažės 10 proc.

Pradėtas miestui būtinas mokyklų tinklo optimizavimo procesas, kuris leis racionaliau panaudoti lėšas bei užtikrinti ugdymo kokybę.

Tai ne vieninteliai sisteminiai pokyčiai – eilėje laukia Savivaldybės įmonės, kultūros įstaigos ir kt. Džiaugiuosi pakankamai sukoncentruota politine valia spręsti šias ne vieną kadenciją vilkintas problemas ir tikiuosi, kad ją išlaikysime nepaisydami artėjančių Seimo rinkimų.

Kokie svarbiausi darbai laukia?

Žinoma, viena opiausių problemų – duobėtos gatvės. Jau pradedami 9 gatvių ar jų atkarpų tvarkymo darbai, atnaujinsime 13 daugiabučių įvažų. Tam iš miesto biudžeto skirta 2,34 mln. Eur. Atsižvelgdami į nepatenkinamą gatvių būklę, šią sumą dar didinsime, pasinaudodami Savivaldybės įmonių dividendais.

Liūčių metu tvinstančios gatvės taip pat kelia daug nepatogumų. Daug metų apleistai nuotekų sistemai atnaujinti ketiname gauti 3,5 mln. Eur. Planuojame, kad problemiškos vietos bus sutvarkytos, nebetvins centrinė miesto dalis.

Iki 2020 m. Panevėžyje ruošiamės įgyvendinti 86 projektus, todėl intensyvūs darbai vyksta jau dabar. Kaip aktualiausius išskirčiau autobusų stoties teritorijos konversiją ir prieigų sutvarkymą, Laisvės aikštės ir prieigų sutvarkymą, parkų modernizavimą. Vien URBAN projektams skirta apie 19 mln. Eur ES lėšų. Žinoma, dėmesys bus skiriamas ir gatvių apšvietimui. Siekiame efektyvesnio ir ekonomiškesnio – Panevėžys dalyvaus projekte ELENA. Tam gauta 200 tūkst. Eur.

Taigi darbų laukia daug, tačiau dabar, kai traukinys jau pastatytas ant bėgių, esu tikras, darbai judės dar sparčiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: