R. Račkauskas: tvarka negali būti aukščiau žmonių interesų

Apie planuojamas švietimo naujoves ir gražią rudes pradžią mieste – pokalbis su meru RYČIU RAČKAUSKU.

Paskutiniame tarybos posėdyje buvo išsakyta pozicija, kad reikėtų keisti priėmimo į mokyklas tvarką. Kodėl būtina imtis pokyčių?

Prieš kiekvienus mokslo metus iškyla ta pati situacija: tėvai nepatenkinti Švietimo skyriaus siūlomu klasių komplektų skaičiumi. Į vienas mokyklas norintys vaikai negali patekti, todėl turi eiti į tas, kuriose lieka laisvų vietų.

Negaliu sutikti su argumentais, kai sakoma, kad tokia tvarka, kad taip siekiama išvengti pustuščių mokyklų.

Visada sakau, kad tvarka negali būti aukščiau žmonių interesų. Jei mokiniai ir tėveliai ja nepatenkinti, vadinasi, būtina keisti taip, kad kuo geriau patenkintume jų interesus. Ir tai turės būti padaryta kuo greičiau.

Visi suprantame, kad vis mažėjant mokinių mokyklų mieste yra per daug. Mokyklų tinklas turi būti optimizuojamas, kai kurios neišvengiamai turės būti uždarytos. Tai nėra malonus procesas, daugelį metų buvo vilkinamas, tačiau šioje kadencijoje jį pradėjome ir turime tęsti. Tiesiog neturime kito kelio.

Kai klasių komplektų skaičius bus formuojamas pagal poreikį, natūraliai išryškės mokyklos, į kurias nenori eiti vaikai ar savo vaikų nenori vesti tėveliai. Tai padės sudėti taškus priimant sprendimus, kurios turi būti uždarytos.

Labai tikiuosi, kad ateinančius mokslo metus pasitiksime visai kitokiomis nuotaikomis, nes mokiniai ir jų tėveliai pagaliau galės mokytis ten, kur, jų nuomone, yra geriausios sąlygos.

Mokslo metų pradžia persipina su gražiomis šventėmis mieste.

Išties pastaruoju metu Panevėžys pastebimai atgijęs. Vasarą turėjome puikų „Susitikime penktadienį“ projektą, ką tik baigėsi atgimstanti tradicija – ultratriatlono čempionatas, na, o antrąjį rugsėjo savaitgalį turėsime didžiausią metų renginį – 513-ąjį miesto gimtadienį.

Smagi ir įtraukianti tema – vintažas – vieniems leis prisiminti, o kitiems susipažinti su įdomiais ir akį traukiančiais dalykais: senoviniais automobiliais, vinilo plokštelėmis ir kitais charakteringiausiais akcentais. Vyks interaktyvios programos, skambės jau primiršta muzika, vyks daug renginių, edukacinių programų ir varžybų vandenyje, gatvėse ir ore.

Todėl kiekvieną panevėžietį kviečiu su gera nuotaika, gal net pasipuošus praėjusio amžiaus aksesuaru ateiti, dalyvauti, linksmai leisti laiką ir parodyti sau ir kitiems, jog didžiuojamės savo miestu. Susitikime vintažiniame gimtadienyje!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

2 Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *