R. Šalaševičiūtė: Panevėžio ligoninės vadovo skyrimo bei grąžinimo į pareigas procedūrose nedalyvavau

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kategoriškai neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją neva ji galėjo daryti įtaką Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo Ivano Dorošo skyrimui, laikinam nušalinimui bei grąžinimui į pareigas. Pasak ministrės, toks sprendimas buvo ne Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), o Panevėžio prokuratūros žinioje.

„Dėl galimai neskaidrių pirkimų ir įtarimų korupcija įtariamas Panevėžio ligoninės vadovas I. Dorošas buvo laikinai nušalintas nuo pareigų, o vėliau grąžintas į jas Panevėžio prokuratūros sprendimu. Kategoriškai neigiu žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad aš, kaip ministrė, priėmiau sprendimus šiais klausimais“, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė.

2015 m. lapkričio 20 d. SAM buvo gavusi Panevėžio prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus raštą, kuriame nurodyta, kad 2015 m. lapkričio 23 d. VšĮ „Respublikinės Panevėžio ligoninės“ direktoriui I. Dorošui baigiasi procesinė prievartos priemonė, t.y. laikinas nušalinimas nuo pareigų. Atsižvelgiant į tai, kad jos taikymo pagrindas išnyko, ikiteisminio tyrimo medžiagoje laikinas I. Dorošo nušalinimas nuo pareigų nebuvo tęsiamas. Tokiu būdu I. Dorošas nuo 2015 m. lapkričio 24 d. grįžo į užimamas pareigas ir toliau vadovauja VšĮ „Respublikinei Panevėžio ligoninei“.

I. Dorošas yra darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, todėl jo darbo teisiniams santykiams yra taikomas Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Valstybės tarnybos įstatymas darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, nėra taikomas. Nagrinėjamu atveju, Darbo kodekso 123 straipsnis nenumato jokio kito nušalinimo, išskyrus tik kompetentingo organo rašytiniu reikalavimu. Kaip minėta, Panevėžio prokuratūra buvo informavusi, kad procesinė prievartos priemonė nebus taikoma. Pagal nekaltumo prezumpcijos principą, asmuo laikomas nekaltu tol, kol teismas (ir tik teismas) nenustato kitaip. Pažymėtina, kad nekaltumo prezumpcija galioja tiek sulaikant, tiek suimant asmenį, taip pat ikiteisminio tyrimo metu.

SAM primena, kad konkursas VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo pareigoms užimti vyko 2013 m. gegužės 30 d. Konkurso data buvo nustatyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. V-499, kurį pasirašė tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Atsižvelgiant į tai, sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė neturėjo galimybių daryti įtakos nei konkurso minėtoms pareigoms užimti rezultatams, nei į jas grąžinti laikinai nušalintą vadovą.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: