Panevėžio savivaldyės nuotr.

R. Vyžintas: Autobusų stoties projektas brangsta 400 procentų!?

Panevėžio miesto taryba tik minimalia balsų persvara pritarė savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, kurį kai kurie valdantieji vadino didžiuliu turtu, bei savivaldybės administracijos 2021 metų veiklos, kuri buvo išguldyta daugiau kaip pusšimtyje puslapių, ataskaitai. Nors ponas T.Jukna nestokojo optimizmo ir tikino, kad Panevėžyje vos ne idiliškai viskas gerai, jam kritikos strėlių paleido ir kai kurie valdančiosios daugumos atstovai, nes dauguma projektų brangsta nebe procentais, o kartais.

Valdančiajam socialdemokratui Ramūnui Vyžintui pirmiausia užkliuvo, jo žodžiais, japoniško origami ir skandinaviško rąstinio pastato su žiemos stogu autobusu stoties projekto hibridas.

„Projektas brangsta 400 procentų, o jūs, Tomai, ką per septynerius metus padarėte? Kartais jau brango Laisvės aikštės, Jaunimo sodo, „Ekrano“ marių projektai, dabar brangsta ir stotis“,- sakė R.Vyžintas ir teiravosi, kada pagaliau Panevėžys turės naują autobusų stotį.

Ramūnas Vyžintas (asm. nuotr.)

T.Jukna atsakė, kad dėl stoties statybos jau vyko septyni viešieji pirkimai, tačiau tinkamo rangovo rasti nepavyko. Jis paguodė, kad stoties statybos prasidės kai su rangovu bus pasirašyta rangos sutartis, tačiau taip ir neatsakė kada tai įvyks.

R.Vyžintui užsiminus apie „Rail Baltica“ geležinkelį, nes šio projekto derinimas su visuomene greitai baigiasi ir pasiteiravus apie santykius su Susisiekimo ministerija bei stotį Panevėžyje, T.Jukna atsakė, jog geležinkelio specialusis planas dar nepatvirtintas.

Konservatoriui Vitalijui Satkevičiui pasiteiravus ar šiemet bus baigta pėsčiųjų tilto per Nevėžį rekonstrukcija, nes žmonėms tenka daryti didžiulį lanką, T.Jukna atsakė, kad tiltas yra sudėtinė Kranto gatvės ir Bendruomenių rūmų projekto dalis, kuris turi būti baigtas iki rugsėjo pradžios. Panevėžiečiams suteikta viltis, jog rudenį tiltas bus atidarytas.

Kitą konservatorių Maurikijų Grėbliūną domino, kada ir ar begrįš į Laisvės aikštę ten buvusios skulptūros. T.Jukna atsakė, kad yra sudaryta darbo grupė, kuri ir nuspręs, kur ir kokia skulptūra atsidurs. Administracijos vadovas davė suprasti, kad bent dalis kūrinių namo, tai yra į senąsias vietas nebesugrįš.

„Dievas davė panevėžiečiams gyventi taikos sąlygomis, tačiau tebegyvename apkasuose“,- konstatavo Jurga Girdzijauskienė norėjusi išgirsti, kada pagaliau baigsis Nepriklausomybės aikštės ir Senvagės rekonstrukcija ir kas ištaisys statybininkų paliktą broką.

T.Jukna patikino, kad pagal su rangovais sudarytas sutartis darbai šiuose objektuose su mėnesio pertrauka turėtų būti baigti dar ateinančią vasarą. Savivaldybės administracijos vadovas akcentavo, kad nepaslėptiems darbams yra taikoma penkerių, o paslėptiems – dešimties metų garantija, todėl broką rangovas privalės pašalinti.

„Gerbiu Jukną ir aš pritarsiu jo pateiktai veiklos ataskaitai, tačiau faktai kalba patys už save. Susidaro įspūdis, kad kažkas stovi už jo nugaros ir stumia pirkti pačius brangiausius dalykus. Bijau, jei taip taškysimės, kad ateis X valanda“,- konstatavo R.Vyžintas.

T.Jukna bandė raminti, jog brangsta medžiagos ir paslaugos, ateina Europos Sąjungos pinigai, todėl problemų kaip ir nėra.

„Ramūnai, nenusiminkit, kol nėra krizės, o pinigų yra. Jei taip ir nutiktų juk yra konservatoriai, kurie atėję vėl ištrauks miestą“,- paguodė V.Satkevičius.

Valdančiajai Birutei Valkiūnienei T.Jukną pavadinus didžiuliu turtu, „žaliasis“ Mantas Leliukas jai pasiūlė geriau patylėt, negu kalbėt apie turtą arba susidėt jį į dėžutę ir išsinešt.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: