Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus atšaukti visi renginiai, siūloma dirbti nuotoliniu būdu, atidarytas mobilus patikrinimo punktas. Mieste dirbantys vaistininkai pasakoja, kad labiausiai gyventojams neramu dėl savo sveikatos.

„Eurovaistinės“ Radviliškyje vedėja Zita Turenkienė pasakoja, kad nuo pat ankstyvo ryto vaistinėje klientų yra ir jie nuolat užsuka pasitarti ar įsigyti reikiamų medikamentų.

„Situacija yra geresnė nei galite pagalvoti. Vyksta įprastas gyvenimas tik gyventojams labai trūksta galimybės susisiekti su savo gydytojais. Pasitaiko daug atvejų, kai žmonės puikiai žino savo ligą, vaistus, kuriuos vartoja jau ilgai, tačiau receptai jiems neišrašyti. Bendromis jėgomis su klientais darome viską, kad tuos receptus pavyktų gauti“, – pasakoja vienos iš trijų mieste dirbančių „Eurovaistinių“ vadovė.

Pasak vaistininkės, dabar ypač svarbu išlikti budriems, neprarasti sveiko proto ir rūpintis tinkama rankų higiena. Vaistinėje įrengti stikliniai atitvarai, darbuotojai kasdien tikrinasi temperatūrą, dezinfekuoja paviršius, dirba dėvėdami pirštines, kaukes.

„Mes visos vaistinėje esame vietinės radviliškietės, pažįstame savo klientus ir gera, kad gyventojų sąmoningumas išaugęs. Visi laikosi atstumo, taisyklingai dėvi kaukes ir jas keičia, nuolat dezinfekuoja rankas“, – pasakoja Radviliškyje dirbanti vaistininkė.

 Ji teigia, kad dabar labiausiai trūksta gydytojų, o vaistinėse klientai įsigyja medicininių kaukių, dezinfekcinių priemonių ir dažnas nori imunitetui stiprinti skirtų preparatų su ežiuole, taip pat populiarios propolio kapsulės.

„Dar tikrai ne peršalimo sezonas. Gyventojai jaučiasi gerai, tačiau nori stiprinti savijautą ir dažnas prašo preparatų su cinku. Manau, kad taip klientai pildo savo namų vaistinėles. Džiaugiamės, kad visi geranoriški, o mes galime jiems padėti. Visos mūsų miesto vaistinės dirba, vaistų tikrai užteksime, maisto taip pat, tad jokios panikos nėra“, – sako Z. Turenkienė.

„Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad ypač svarbu laikytis tinkamos rankų higienos, reguliariai keisti apsaugines veido priemones, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: