Raguvos gimnazijos nuotr. 

Raguvos gimnazijoje įgyvendinamas tarptautinis projektas „STEM mokymasis įtraukiant meną“

Raguvos gimnazija kartu su Gimnazija Cuprija (Serbija) ir Piri Reis Anadolu lysesi (Turkija) nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki 2024 m. sausio 8 d.vykdo Erasmus+ projektą „STEM mokymasis įtraukiant meną“.

Gimnazijoje sudaryta projekto vykdymo komanda iš dešimties 8–10 klasių mokinių ir penkių mokytojų.

Projekto pagrindinis tikslas skatinti sąmoningą STEM žinių ir gebėjimų lavinimą(si) kuriant atsinaujinančios energijos šaltinius ateities ekologiškos gyvensenos modeliams. Per šiuos mėnesius ne tik mokinių komanda, bet ir jų bendraklasiai įsitraukė į įvairias veiklas. Mokiniai piešė vėją dailės pamokose, nagrinėjo vėjo temą tautosakoje, lietuvių literatūros kūriniuose ir parengė pristatymus, dalinosi surinkta informacija apie vėją pagoniškoje religijoje bei išlikusius simbolius tarptautinėje konferencijoje „Do you know…“, geografijos pamokų metu rinko informaciją ir aptarė atsinaujinančios energijos svarbą ateities miestų kūrimui.

Gegužės 9-13 dienomis Raguvos gimnazijoje įvyko pirmasis partnerių susitikimas. Atvyko po 5 mokinius ir 2 mokytojus iš Serbijos ir Turkijos. Pirmąją dieną projekto dalyviai svetingai buvo pasitikti gimnaziijos mokinių skambiu pasisveikinimu su Turkijos ir Serbijos vėliavėlėmis rankose. Žaisdami aktyvų žaidimą susipažino vieni su kitais, apžiūrėjo gimnazijos patalpas, buvo tokie žingeigūs, kad norėjo viską išbandyti: pagroti gitara, pašokinėti Kangoo batais, palaipioti turistų laipiojimo sienele. Mokyklos aplinkos juos nustebino, grupių vadovai pasakojo savų mokyklų džiaugsmus ir problemas. Po pietų visa komanda iškeliavo į Grikienių km. Anykščių r., kur galėjo apžiūrėti žaliosios energijos gamintojas – vėjo jėgaines.

STEAM centre Panevėžyje projekto dalyviai užtruko porą dienų kurdami, programuodami anemometrus, kuriuos išbandė matuodami vėjo greitį. Projekto dalyviams patiko Panevėžio kraštotyros muziejus ir miesto istorija. Savaitės veiklos buvo praturtintos saldžia ekskursija į Trakus, kur projekto dalyviai apsilankė pilyje, grožėjosi miestu ir mėgavosi šokolado gaminimo pamoka.  Veiklų sąrašą papildė pristatymo apie vėjo energiją kūrimas su ArcGIS programa, bei pagoniškų simbolių piešimas ant lininių krepšelių. Ant maišelių puikuojasi ir naujųjų draugų iš Lietuvos parašai.

Paskutiniąją svečiavimosi Lietuvoje dieną projekto dalyviai dalyvavo Gimnazijos dienos renginyje, kurio metu buvo apdovanoti projekto sertifikatais, simbolinėmis dovanėlėmis. Jos primins vykdomą projektą ir Lietuvą.

ERASMUS+ projekto dėka buvo užmegzti bendradarbiavimo santykiai su užsienio mokyklomis. Bendradarbiaudami mokiniai ugdosi bendrąsias bei dalykines kompetencijas, tobulina anglų kalbos vartojimo įgūdžius, lygina skirtingas kultūras, įgyja naujų draugų.

Inga Kanišauskė

Raguvos gimnazijos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: