Lietuvos naujienos - Verslas - 2016-05-05

„Rail Baltica“ geležinkelio vėže į Lenkiją – jau šį birželį

„Jau šios vasaros pradžioje pradės realiai veikti Lietuvoje nutiestas pirmasis „Rail Baltica“ geležinkelio ruožas nuo Kauno iki Lenkijos sienos ir bus galima keliauti traukiniais maršrutu Kaunas–Balstogė. Pasiekti Vakarų Europą galėsime greitai ir patogiai, nes norint tęsti kelionę į Varšuvą, Ščeciną, Gdynią arba Elką tereikės persėsti į kitą traukinį“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Susisiekimo ministerijos reguliavimo sričiai priskirta AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos įmonė „Przewozy Regionalne“ šiandien atliko pirmąjį bandomąjį važiavimą iš Balstogės į Kauną, kurį traukinys pasiekė apie vidurdienį.

Reguliaraus susisiekimo pradžia maršrutu Kaunas–Balstogė numatoma birželio 17 dieną. Lenkiški modernūs traukiniai kursuos savaitgaliais.

Iš Kauno ir Balstogės geležinkelio stočių traukiniai pajudės ryte ir vidurdienį, atitinkamai atgal į galines stotis atvyks vidurdienį ir vakare. Kelionė truks apie 4 val. 40 min. Kelionės bilietas iš Kauno į Balstogę kainuos 11 eurų.

Šiuo metu Lietuva ir Lenkija tariasi dėl traukinių maršruto Kaunas–Varšuva–Krokuva. Tai bus itin patogus susisiekimas – iš Varšuvos keleiviai galės priderintais traukiniais toliau keliauti į Berlyną, Vieną, Prahą ir kitus miestus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: