Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Raimondas Banionis apie tėvą Donatą Banionį

Balandžio 23 d. (antradienį) 17.15 val. Nacionalinę bibliotekų savaitę pradedame renginiu, kuriuo prisiminsime teatro ir kino legendą – Donatą Banionį (1924–2014). Apie išskirtinio talento menininką išgirsime iš jo sūnaus – kino režisieriaus Raimundo Banionio lūpų.

Donato Banionio gyvenimas glaudžiai siejasi su Panevėžiu. Jaunystėje D. Banionis lankė Panevėžio dramos teatro vaidybos studiją, pas režisierių Juozą Miltinį mokėsi vaidybos meno. Daug metų buvo Panevėžio dramos teatro (dabar J. Miltinio dramos teatras) aktorius, vėliau – režisierius, direktorius ir meno vadovas.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), įsteigė Panevėžio dramos teatre Lietuvos valstybinės konservatorijos aktoriaus meistriškumo katedros filialą ir buvo šio filialo vadovas. Ryškius vaidmenis sukūrė ne tik teatre, bet ir Lietuvos bei užsienio kino filmuose.

D. Banionis – daugybės prestižinių apdovanojimų laureatas. Už vaidmenis teatre aktorius pelnė apdovanojimus tarptautiniuose Čekijos, Bulgarijos ir kitų šalių kino festivaliuose. Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, jam suteiktas Panevėžio miesto garbės piliečio vardas, apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, už istorinį indėlį į lietuvišką kiną įteikta „Auksinė gervė“, skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, o 2008 m. aktoriui įteiktas „Auksinės gervės“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus kine.

Donatas Banionis sukūrė apie 100 teatro ir apie 70 kino vaidmenų. Ryškiausius vaidmenis, nuopelnus ir asmenybės bruožus kviečiame aptarti renginio metu!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button