Rajono taryba nebyra: aštrių kampų su meru nenugludinusi opozicija radikalių sprendimų nesiima

Praėjusio ketvirtadienio karštas Rokiškio rajono tarybos opozicijos ir jos pirmininko, mero Antano Vagonio susitikimas, per kurį abi pusės atvirai išsakė nuomones ir pastabas dėl pažeidinėjamo tarybos darbo reglamento, demokratijos postulatų nepaisymo nepanaikino priešpriešos tarp rajono vadovo ir opozicinių partijų atstovų. Tačiau tarybos opozicionieriai posėdžių nutarė neboikotuoti. Nors buvo net labai radikalių siūlymų – atsisakyti mandatų.

„Taip. Eisime ir dirbsime. Pokyčių iš mero asmeniškai nesitikiu. Už kitus atsakyti negaliu. Mano galva, kai meras kalbasi pats su savimi, geriau negaišti laiko“, – sakė rajono tarybos opozicijos vadovas Vytautas Masiulis. Opozicijos nariai dalyvaus šią savaitę vykstančiuose komitetų ir penktadienį vyksiančiame tarybos posėdyje.

Skaitytojams primename, jog nesutarimai mero su opozicija įsiplieskė vasaryje, kai svarbiausio rajono dokumento – šių metų biudžeto svarstymas buvo paverstas komedija. Biudžetas patvirtintas opozicijai nė nesupratus, koks klausimas pateiktas svarstyti. Pasipiktinę opozicionieriai paliko posėdžių salę. Meras viešai pripažino, jog pasinaudojo posėdyje nesibaigusiomis diskusijomis dėl prieš tai svarstyto klausimo ir paskelbė balsavimą dėl biudžeto, taip demonstruodamas, jog posėdyje turi būti paisoma drausmės ir tvarkos.

Opozicija, išplatinusi viešą pareiškimą, kuriame meras kaltintas nedemokratiniu elgesiu, opozicijos ignoravimu nedalyvavo ir kovo mėnesio tarybos posėdyje. Ji laukė, kad konfliktą išprovokavęs rajono vadovas ir tarybos pirmininkas pakvies opozicijos narius pasikalbėti dėl bendro darbo ateities. Tačiau nesulaukę mero iniciatyvos stabilizuoti padėtį, opozicionieriai patys organizavo tokį susitikimą. Deja, aštrių kampų užglaistyti nepavyko:„apsidalinta“ atviromis nuomonėmis ir pastabomis.

 

Aldona Minkevičienė

Opozicijos lyderis Vytautas Masiulis (dešinėje) iš mero didesnės demokratijos nesitiki, bet sako, jog opozicija tarybos darbo neboikotuos. A.Minkevičienės nuotr.

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: