Rajono taryboje – naujos narės priesaika ir į kaktomušą stojusių valdančių bei opozicijos žaidimas „katės – pelės“

Penktadienį vykęs rajono tarybos posėdis buvo ypatingas keliais akcentais: rekordiškai didelė darbotvarkė, naujos tarybos narės priesaika ir tuščios opozicinių partijų narių kėdės. Taip tarybos opozicionieriai išreiškė protestą rajono merui, jį apkaltindami neetišku ir politiškai nekorektišku elgesiu vasaryje, kaip jis, pasinaudojęs politikų sumaištimi be klausimų ir pasisakymų paskelbė balsavimą ir taip per kelias minutes buvo „prastumtas“ šių metų rajono biudžetas.

Penktadienio posėdžių salėje turėjo vyrauti šventinė nuotaika, nes buvo daug apdovanojimų, sveikinimų bei palinkėjimų gražių Velykų, tačiau įtampa buvo didžiulė. Iš 25 tarybos narių darbe dalyvavo tik 15 (14 – pozicijos ir vienas – opozicijai atstovaujančios koalicijos „Už Laisvę augti“ narys Stasys Mekšėnas).

9 tarybos nariai, protestuojantys prieš , anot jų, nedemokratišką rajono vadovo Antano Vagonio elgesį, posėdyje nedalyvavo, prie jų prisijungė ir šio posėdžio pradžioje priesaiką priėmusi naujoji tarybos narė, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Dijana Meškauskienė. Ji pakeitė tarybos nario mandato atsisakiusį bendrapartietį, ilgametį tarybos narį Almantą Blažį. Mandatą gavusi politikė pažadėjo dirbti rajono žmonėms skaidriai, visiems palinkėjo santarvės ir protingo politinio dialogo.

„Nelabai šventiškai vyko mano pirmasis posėdis. Negalėjau pasilikti dirbti, nes palaikau bendrapartiečių ir kitų opozicinių partijų narių poziciją nedalyvauti tarybos darbe, kol nebus atviro dialogo su meru ir valdančiąją dauguma“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi gėlių puokštėmis nešina D.Meškauskienė, salę palikusi drauge su politinį pareiškimą dėl opozicijos protesto perskaičiusiu tarybos nariu Algiu Kazulėnu.

Dėl opozicinių partijų protesto kai kurie valdantieji pareiškė norą svarstyti jų etiką, pažėrė kritikos, kad šie neieško dialogo, visiškai negerbia ir neatstovauja rinkėjams, o ir anksčiau esą sąmoningai trukdė priiminėti sprendimus balsuodami priešingai nei pozicija.

Taryboje likus valdantiesiems ir vienam opozicionieriui, darbas vyko spėriai: tvirtintos savivaldybės įstaigų ir įmonių, tarybos komitetų, komisijų, rajono vadovų metinės veiklos ataskaitos. Kadangi klausimų buvo rekordiškai daug – net 54, posėdžio viduryje teko padaryti pertrauką.

 

Aldona Minkevičienė

Nuotraukoje: Tarybos nario mandatą ir tarybos nario kėdę įgijusi Dijana Meškauskienė (kairėje) po priesaikos paliko salę. A.Minkevičienės nuotr.

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: