Ramygaliečiai tapo Lietuvos mokyklų čempionais

Birželio 6 d. Kaune įvyko 2019 metų Lietuvos mokyklų U-13 žaidynių superfinalas. Jame dalyvavo ir Panevėžio apskrities nugalėtojai Ramygalos gimnazijos 5–6 klasių jaunieji futbolininkai.

Ramygaliečiai į šias finalines varžybas mokykla patenka jau trečią kartą nuo 2007 metų. Komandą sudaro 4 mergaitės ir 8 berniukai. Dvi mergaitės aikštėje turi būti visas rungtynes. Iš anksto buvo ištraukti burtai ir komandos suskirstytos į pogrupius. Kiekviename pogrupyje komanda turėjo sužaisti po dvi varžybas. Daugiausia taškų surinkusi komanda pusfinalyje kovojo su kitos grupės antra komanda. Nugalėtojai varžėsi dėl pirmos vietos, o pralaimėjusieji dėl trečios.

Ramygaliečiai grupėje įveikė Vilkaviškio komandą 3:2, Klaipėdos komandą 2:1, pusfinalyje 1:1 sužaidė su Utenos komanda. Teko mušti 9 m baudinius. Sėkmingai įmušę baudinius pateko į finalą.

Finale šypsojosi sėkmė. Pirmi įmušė įvartį ir pirmavo 1:0. Po apmaudžių dviejų klaidų Šiaulių komanda įsiveržė į priekį, ir likus žaisti 1 min. pirmavo 2:1. Paskutinę antro kėlinio minutę mūsų geriausias puolėjas Svajūnas Vasiliauskas išlygino rezultatą. Jis viso turnyro metu pelnė 5 įvarčius ir buvo rezultatyviausias finalinio turnyro žaidėjas. Pasibaigus pagrindiniam žaidimo laikui teko mušti baudinius, kad išaiškintų nugalėtoją.

Baudinių mušimo metu komandos gelbėtoju tapo ramygaliečių kapitonas Vakaris Kučys. Jis stojęs į vartus atrėmė du šiauliečių baudinių smūgius ir pats pelnė pergalingą įvartį. Ši futbolo pasaka baigėsi Ramygalos sportininkų pergalės šokiu aikštės viduryje. Jie tapo 2019 m. Lietuvos mokyklų čempionais iš 350 komandų.

Rungtynių organizatoriai išrinko iš kiekvienos komandos „Sąžiningo žaidėjo“ prizą, kuris atiteko žinomo dainininko Radžio broliui Lovariui Aleksandravičiui.

Primename, kad birželio 18 d. Kaune vyks U-17 superfinalai. Vyresniųjų grupėje dalyvaus Ramygalos futbolo komanda, kuri bandys pakartoti jaunesniųjų gimnazistų sėkmę.