Ramygaliečių užaugintas saulėgrąžas fotografuoja visi, kas tik pamato

Šiemet gerokai vėlavęs pavasaris, o paskui vasarą įsigalėjusi kaitra ir sausra gerokai pakoregavo daržininkų ir sodininkų planus. Sunkiai augo svogūnai, raudonieji burokėliai, o apie bulves nebėra net ko kalbėti. Tačiau viena ramygaliečių šeima bei aplinkiniai nesupranta, kaip tokią gana nedėkingą vasarą užaugo rekordinio aukščio saulėgrąžos.

Praėjusiais metais ties tvora su kaimynais ramygaliečiai irgi sėjo įprastas saulėgrąžas, tačiau jos nesiekė nė pusantro metro, užaugino nedidukes galvas, todėl šeima jas paliko paukščiams pasmaguriauti.

Šiemet sodybos šeimininkė viename iš prekybos centrų visai atsitiktinai nusipirko pakelį dekoratyvinių saulėgrąžų sėklų. Ant pakuotės buvo nurodyta, jog augalai išauga iki 1,5-2 metrų aukščio. Kadangi patvorys jau buvo užsėtas ir užsodintas jau antroje gegužės pusėje moteris saulėgrąžas susėjo daržo pakraštyje šalia darbo stalo mėsai, žuviai, daržovėms apdoroti.

Pirmieji daigeliai sudygo tik birželį, buvo negeibę, dar kažkokie gyviai šalia išrausė urvelius, todėl vienu metu ramygaliečiai net ketino juos nurauti, nes greta buvo pasėtos labai maloniai vakarop ir naktį kvepiančios dviragės leukonijos, žmonėse vadinamos naktinukėmis.

Per birželį ir didžiąją liepos dalį saulėgrąžos nepasiekė net stalo viršaus, tačiau vėliau lyg ant mielių jos šovė viršun. Ramygaliečių nuomone, tvarkant daržoves nuo stalo nutekėdavo vanduo, todėl saulėgrąžos jo gaudavo daugiau nei kitos daržovės.

Artėjant rugpjūčiui į pabaigą visos dešimt saulėgrąžų išstypo į neregėtas aukštumas. Šeimininkas norėdamas pamatuoti jų ūgį išskleidė teleskopinę meškerę ir išmatavo, jog mažiausi augalai buvo virš 3-jų, o aukščiausi – apie 4 metrus. Saulėgrąžoms pražydus ir sukrovus galvas jos šiek tiek palinko, todėl ūgis sumažėjo. Ramygaliečiai suskaičiavo, kad kai kurie augalai pasipuošė nuo kelių iki dviejų dešimčių žiedų. Storiausios saulėgrąžos liemens skersmuo siekė 7 centimetrus. Kaimynė pasakojo, kad pas ją atvykstantys vaikai ir svečiai fotografuoja saulėgrąžas (nuo gatvės jas užstoja gyvatvorė) ir sakė, kad jų tokio aukščio gyvenime nėra matę.

Ramygaliečiai sako, jog jiems šiemet pasitvirtino dar vienas eksperimentas. Šeima nusprendė nuo vienų kaimynų sklypą juosiančią neišvaizdžią gelžbetoninį tvorą užsodinti topinambais – žieminėmis bulvėmis. Jau rugpjūčio viduryje žaluma uždengė tvorą, o netrukus augalai pasipuošė geltonais lyg saulė žiedais.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: