Ramygaloje dauguma skiepijasi nuo COVID-19, tačiau ir čia yra išimčių

Kaimiečiai, nes taip save vadina daugelis ramygaliečių, nors Ramygala, kuri pirmą kartą rašytiniuose istoriniuose šaltiniuose buvo paminėta jau XIII amžiuje, yra vienintelis Panevėžio rajono miestas, gyventojų nuomonė dėl skiepų nuo COVID-19 irgi skiriasi. Vieni mano, kad tik skiepai padės ištrūkti iš pandemijos gniaužtų, kiti gi yra įsitikinę, jog skubotai sukurtos vakcinos gali sukelti dar baisesnių padarinių, todėl skiepų kategoriškai atsisako.

Rinktųsi skiepą

Į aštuntą dešimtį ką tik įkopęs ponas Vygandas sakė, jog rudenį po patirto infarkto atsidūręs Panevėžio ligoninėje, o ten užsikrėtęs COVID-u ir sirgęs labai sunkiai.

„Man skiepytis nebereikia, tačiau jei nebūčiau persirgęs būtinai skiepyčiausi. Niekam nelinkėčiau tokio „malonumo” sirgti. Ligos padarinius jaučiu ir dabar, tačiau gerai nežinau ar tai nuo infarkto, ar nuo COVID-o”,- samprotavo ramygalietis Vygandas.

Prireikė kurti krosnį

Šešiasdešimtmetis ponas Česlovas, iki tol turėjęs ne vieną infarktą, pakviestas telefonu skiepytis, nė kiek neabejojo ir gavo „Pfizer” vakcinos dozę, todėl dabar jau ruošiasi antram skiepui.

„Jei būčiau žinojęs, kokias šalutines reakcijas skiepas sukels, galbūt būčiau ir nesiskiepijęs. Geras dvi savaites jaučiausi kaip sudaužytas šuo. Rytais būdavo geriau, o vakarop pakildavo temperatūra, laužydavo kaulus, krėsdavo šaltis, todėl net kepinant saulei nešiau malkas ir kūrenau krosnį, nes man buvo velniškai šalta”,- pasakojo Česlovas.

Jokio šalutinio poveikio

Prieš keletą metų pensininku tapęs ponas Kęstutis sakė nė nedvejodamas sulaukęs savo eilės ir gavęs kvietimą nuvažiavo į Panevėžį, vakcinos nesirinko ir gavo „Astrazeneca” skiepą. Vyras tikino jokio šalutinio poveikio nepajutęs, galbūt tik pirmą dieną perštėjo skiepo vietą. Vyras ragino visus skiepytis ir sakė, jog tik tai leis sugrįžti į normalų gyvenimą.

Nebus bandomu triušiu

Šešiasdešimtmetė ponia Dalia išgirdusi klausimą apie skiepus paprašė apie tai net nekalbėti. Ji sakė nesanti bandomasis triušis ir niekada nesutiksianti, kad iki galo neištirta vakcina jai būtų suleista. Moteris sakė gyvensianti tiek, kiek davė Dievas ir su savo likimu neeksperimentuosianti.

Šeimos klinika nusisuko

Į šeštą dešimtį įkopęs ir ne vieną rimtą lėtinę ligą turintis Vytautas sakė nesantis nusistatęs prieš skiepus ir būtų jau pasiskiepijęs, tačiau šeimos klinikoje išgirdęs nurodymą registruotis skiepui pačiam. Tačiau per tris dienas tuščiai atlikęs apie tūkstantį skambučių ir neprisiskambinęs, vyras sakė nuleidęs rankas ir nusprendęs palaukti geresnių laikų. Ramygaliečio norą pasiskiepyti tramdo ir kategoriškas prieš skiepus nusistačiusios žmonos požiūris.

Sovietmečiu niekas neklausdavo

Keturiasdešimtmetė ponia Audronė irgi sakė abejojanti skiepais, tačiau viešajame sektoriuje dirbanti moteris teigė, jog veikiausiai teks skiepytis dėl darbo.

Į šeštą dešimtį įkopusi ponia Vitalija sakė apie skiepus jau užmiršusi ir tikino, jog tai vienintelė priemonė pandemijai sustabdyti. Moters manymu dabar Lietuvoje per daug liberalizmo, todėl žmonės elgiasi neatsakingai ir kenkia sau ir aplinkiniams.

„Reikėtų padaryti, kaip būdavo sovietmečiu. Skiepydavo ir niekas net neklausdavo”,- sakė ramygalietė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: