Ramygaloje kuriasi investuotojai

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai sako, jog dar iki liepos mėnesio galime sulaukti antrojo investuotojo į Ramygalos plyno lauko projektą.

Po daugiau nei septynerių metų pagaliau išnuomotas pirmasis Ramygalos plyno lauko projekto sklypas. Panevėžio rajono savivaldybės vadovai teigia, kad tai, kol kas, didelės naudos neatneš, tačiau šią vietą pasirinkęs pirmasis investuotojas – ne paskutinis.

Ramygalos plyno lauko projektas įgyvendintas dar du tūkstančiai aštuntaisiais. Tačiau anuomet didžiulių investicijų pareikalavusi pramonės zona pirmojo iš keturių sklypų nuomininko sulaukė tik dabar. O ir iš nuomotas sklypas – pats mažiausias.

„Jis ten didelių planų neturi. Lygtai aikštelę darys senos technikos pardavimui. Bet su laiku gal pajudės ten reikalai. Apie darbo vietas nekalbėjo, bet vystant veiklą manau prireiks ar pardavėjo, ar dar kažkokio žmogaus“, – sako Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas.

Tad, kol kas, vienintelis naujojo investuotojo privalumas yra tai, kad sklypas bus nuomojamas, ir, galbūt, naudojamas. Tačiau, pasak Panevėžio rajono mero pavaduotojo, nuomos suma – nedidelė. Be to, nežinoma ir kada sklype bus pradėtos statybos, nes savivaldybė susidūrė su įstatymo spragomis.

„Yra tokia problema, kad mes nebegalim nurodyt tam tikrų terminų, kada ir nuo kada investuotojas turi pradėti veiklą, keik ko statyti, kiek investuoti ir kiek darbo vietų sukurti, šiandien dienai įstatymiškai to nebeliko. Netgi toje sutartyje nėra numatyta, neleidžia mums nurodyti, kada jis turi pradėt statyt, kada pradėt veiklą vykdyt ir t.t. Šiandien jis yra sklypo nuomininkas. Tuo ir baigiam“, – sako A. Pocius.

Antanas Pocius, pripažįsta, kad dabartinis rezultatas toli gražu – ne toks, kokio tikėtasi dar prieš įgyvendinant projektą, bet tai – puikus pavyzdys kitiems galimiems investuotojams, kurie gali turėti tiesioginės įtakos Panevėžio rajono gyventojų labui.

„Šiandien dienai jis mums kol kas naudos jokios neduoda, nebent gausiom žemės mokestį, bet jei atsirastų tinkami investuotojai, vystytų gamybą, tai visų pirma būtų sukurtos darbo vietos, o darbo vietos, tai atlyginimai, o atlyginimai – pajamų mokestis, kuris plaukia į savivaldybės biudžetą“, – sako A. Pocius.

Panevėžio rajono mero pavaduotojo teigimu, jau greit gali atsirasti ir dar vienas investuotojas, nes antrasis aukcionas kitiems sklypams Ramygalos plyname lauke išnuomoti turėtų būti skelbiamas dar iki šių metų liepos mėnesio.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: