Ramygalos gimnazijoje surengta „Sniego gniūžtė“

Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijoje vyko prevencinis renginys jaunimui „Sniego gniūžtė“. Ši programa pradėta 1974 m. Ilinojaus valstijoje (JAV) kaip prevencinė operacija (SNOWBALL), skirta kovai prieš AIDS, žalingus įpročius ir nusikalstamumą tarp paauglių. Į Lietuvą šis projektas atkeliavo 1994 m., ir SNOWBALL INTERNATIONAL bei Kauno kardiologijos instituto specialistų iniciatyva buvo surengta pirmoji „Sniego gniūžtės“ stovykla Kaune.

Renginiai padeda ugdyti bendravimo ir vadovavimo įgūdžius, taip pat skatina jaunimą laisvalaikį leisti turiningai, o atsipalaiduoti ir linksmintis be svaigalų. Jaunimas yra svarbiausias „Sniego Gniūžtės“ dalyvis ir organizatorius. Renginio programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai, kadangi, jiems daug lengviau sukurti bendraamžiams malonią aplinką, kuri būtų nenuobodi ir drauge skatintų nevartoti svaigalų.

Dvi dienas vykusioje Ramygalos gimnazijos „Sniego gniūžtėje“ dalyvavo 13–18 metų moksleiviai. Jie mokėsi artimiau bendrauti su suaugusiais, kalbėti apie paauglystės problemas ir žalingus įpročius. Renginyje su dalyviais bendravo Panevėžio rajono vicemeras meras A. Pociaus, Ramygalos seniūnijos seniūnas V. Chirv, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus 2-ojo poskyrio vyresnioji tyrėja D. Šermukšnienė. Ji jaunuolius skatino atrasti prasmingą veiklą, kuri formuotų atsakingą asmenybę, ugdytų valią, sveikos ir aktyvios gyvensenos įpročius, puoselėtų bendravimą, mokytų dirbti grupėje ir suteiktų naudingų žinių ir geros patirties.

 

Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: