Grožis - Laisvalaikis - 2021-11-21

Rankų darbo papuošalai: kokia galia slypi juose?

Rankų darbo aksesuaruose slepiasi dalelė tikros, tačiau nevystančios gamtos. Kiekvienas papuošalas ir jo detalė (augalo simbolika, brangakmenis ar įdomūs ornamentai) turi tam tikras reikšmes svarbias jo nešiotojui

Ar pamenate, kaip vaikystėje radę gražią gėlytę, žemėje iškasdavome duobutę, į kurią paguldydavome augalą ir uždengę stikliuku užberdavome žemėmis? Kasdien vis sugrįždavome pasigrožėti žemėje paslėptu grožiu. Tai – mūsų mažytė „Paslaptis“. Rankų darbo papuošalai, tai – nėra eiliniai ar paprasti aksesuarai. Tai – kiekvieno juvelyro maža paslaptis – kaip jis jį kūrė, kiek laiko užtruko, kaip generavo idėją, kas pavyko kaip planuota ir, kas įvyko netikėtai, ne pagal planą. Kiekvienas papuošalas pagamintas apgalvotai, su tam tikra funkcija ir skirtas tam tikram, vienam, žmogui. Taigi, kokią galią suteikia rankų darbo papuošalas jo nešiotojui?

Brangakmenių galia papuošaluose

Brangakmeniai – tai ypatingps, didelės vertės dovanos tiesiai iš gamtos. Amžinieji gamtos lobiai savyje nešioja gausybę stebuklingų galių, kuriomis jau ne vieną šimtmetį žavisi visas pasaulis. Kiekvienas akmuo – kupinas skirtingų metafizinių savybių, todėl išsirinkite sau skirtąjį papuošalą, atkreipdama dėmesį į tai, kuo labiausiai norėtumėte praturtinti savo gyvenimą – ramybe, aiškumu, kūrybiškumu, sveikata, tikėjimu ar meile.

Rankų darbo auskarai, kaklo pakabukas, paslaptingai atrodantys žiedai bei dailiai riešus puošiančios apyrankės su dalele gamtos apgaubs savo stiprinančia jėga ir dovanos tik šviesiausias mintis.

Ieškančioms vidinės harmonijos labiausiai tiks ramybės akmens – ametisto, rankų darbo papuošalas. Geresnę savijautą suteiks ir apsaugos nuo ligų – pakabukas, auskarai su briliantais, žiedas bei apyrankė, dabinti pasakiškaisiais perlais. Rankų darbo apyrankė ar kaklo papuošalas su agato akmeniu suteiks stabilumo.

Kalnų krištolo ir rožinio kvarco duetas, susijungiantis ant dailios sidabrinės apyrankės grandinėlės, išgydys senas sielos žaizdas ir leis be baimės atsiverti naujiems, svaiginantiems jausmams. O kaklo papuošalas su jūros mėlynumo, Mėnulio margumo ar baltosios rožės tyrumo atspalvio labradorito brangakmeniu paskatins kūrybiškumą ir padės išreikšti Jūsų nepakartojamą originalumą.

Augalų detalės juvelyriniuose dirbiniuose

Kaip įvairūs akmenys, taip ir augalų ornamentai papuošalui suteikia savitumo ir tam tikrų savybių. Štai lietuviai turi išskirtinę gėlę – rūtą. Tai nekaltybės simbolis, todėl nuo seno įprasta, kad nuotaka, žengdama prie altoriaus, ant galvos dėvi rūtų vainikėlį. Ši tradicija, nors jau retai matoma vestuvių metu, tampa įprasta krikštynų metu. Taigi, būtent šia proga labai tinka dovanoti kaklo pakabuką ar apyrankę, kurioje atsispindi rūtos žiedas.

Gėlės yra pavasario – atsinaujinimo, pasaulio atbudimo ir atgimimo simbolis, todėl išgraviruoti pavasarišką gėlę labai tiktų išgyvenant skyrybas. Tai padės lengviau išgyventi nerimastingas mintis ir liūdesį.

Delikatūs ir kvepiantys vyšnių bei obelų žiedai praneša apie būsimus vaisius, todėl linkint moteriai pastoti, arba jau nešiojant vaisių po širdimi, labai tinka dovanoti minėtų žiedų ornamentais papuoštą papuošalą.

Paprasčiausia gėlės forma – ratas iš spindulių – yra gėlės kaip amžinybės rato, kosmiško judėjimo ties vienu orientacijos centru simbolis.  Prabangi rožė reprezentuoja Afroditę ir mergelę Mariją, taip pat atgaivą, laisvumą ir tylėjimą. Budizme lotosas simbolizuoja išmintį bei nušvitimą.

Taigi, gėlės simbolika yra siejama su meile, erotizmu, androginiškumu, išmintimi, tyrumu, siela ir su virsmu – gimimu, vestuvėmis, mirtimi. Todėl norint pasipuošti tokiu papuošalu ar dovanoti jį kažkam kitam, labai svarbu atsižvelgti į visas galimas reikšmes ir būtent su ta mintimi dovanoti  juvelyrinį dirbinį artimajam.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: