Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-10-29

Ratų gaubtai: kaip išsirinkti geriausią?

Ratų gaubtai –  ne tik svarbi automobilio dalis, bet ir svarbi dizaino detalė. Dažnas atvejis, kai vairuotojo netenkina ant jo automobilio esantys ratų gaubtai, tačiau juos rinkis reikėtų atsakingai. Per sunkūs ratų gaubtai neleidžia automobiliui greitai įsibėgėti, o stabdymo kelias taip pat pailgėja dėl inercijos, kurią sudaro didelis svoris. Todėl rinktis reikia atidžiai, pagal savo poreikius ir galimybes.

Svarbiausia rinktis pagal savo poreikius

Ratų gaubtus rinkitės ne tik pagal savo skonį ir dizainą, bet ir pagal savo poreikius. Viskas priklauso nuo to, kokį automobilį jūs vairuojate ir kur dažniausiai važinėjate. Važinėjate dažniau miško keliu ar greitkeliu? Vairuojate sportinį automobilį ar visureigį? O gal vairuojate šeimyninį automobilį ir praleidžiate didžiąją dalį laiko mieste? Visais atvejais tinkamiausi ratų gaubtai yra skirtingi.

Važinėjant dažnai miško keliu ar žvyrkeliu geriausia rinktis nedidelius ratų gaubtus, kurie palieka daugiau vietos padangoms. Kokybiškos padangos užtikrins geresnį sukibimą su žvyru ir purvu, „sugers“ duobes ir apsaugos jūsų ratų gaubtus.

Jeigu dažnai važinėjate ilgus atstumus reikėtų rinktis kiek didesnius ir platesnius ratų gaubtus su žemesnio profilio padangomis. Tai užtikrins geresnį sukibimą su asfaltu ir puikiai susitvarkys su balomis.

O jeigu automobiliu važinėjate trumpus atstumus, mieste arba miestelyje, tuomet griežtų rekomendacijų jums tikrai neskiriama. Drąsiai galima rinktis, kas jums arčiau širdies.

Estetika neturėtų užgožti praktiškumo

Viena iš priežasčių, kodėl vairuotojai keičia automobilio ratų gaubtus –  estetika. Vairuotojai nori gražesnių ratlankių, kurie atkreipia aplinkinių dėmesį ar tiesiog paglosto automobilio savininkui savimeilę.

Tačiau nereikėtų užmiršti, kad grožis neturėtų užgožti praktiškumo. Dažnai žmogus pamato, kad gražus dizainas ir nusiperka, bet vėliau paaiškėja, kad kokybė nėra gera. Todėl svarbu be reikalo nepasiduoti emocijom, nepermokėti ir išsirinkti tiek kokybiškus, tiek akiai malonius ratų gaubtus.

Blogas pasirinkimas gali sukelti nemalonių pasekmių

Netaisyklingas ratų gaubtų pasirinkimas gali sukelti nemalonių pasekmių. Pavyzdžiui, sumontavus gamintojo rekomendacijų neatitinkančius ratlankius ir padangas, bus rodomas netaisyklingas automobilio greitis.

Pasirinkus per didelius ratų gaubtus ne tik sumažės automobilio pajudėjimo iš vietos greitis, bet ir dėl pakilusio svorio centro automobilis taps mažiau  stabilus posūkiuose. Jeigu ant didesnių ratų gaubtų bus dedamos žemesnės padangos, tuomet tikrai kentės pakaba ir bus labiau jaučiami kelio nelygumai. Norint išvengti tokių nesusipratimų, būtina atkreipti automobilio gamintojo rekomendacijas arba kreiptis į specialistą, kuris padės išsirinkti geriausią variantą. Nors yra rekomenduojama laikytis automobilio gamintojo nustatytų parametrų, tačiau tam tikri protingi ir nežymūs nukrypimai gali būti. Pavyzdžiui, rato gaubto skersmuo, plotis arba išnešimas yra toleruojami ir pačių gamintojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: