Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-05-20

Recepcijos baldai: išvaizda ne mažiau svarbi už funkcionalumą

Recepcija – bene svarbiausia erdvė įmonės patalpose. Ji lankytojams sudaro pirmąjį įspūdį apie pačią įmonę, reprezentuoja jos vertybes, požiūrį į klientus ir atskleidžia kitas įmonės identiteto detales. 

Registratūros baldai turi tarnauti dviem skirtingiems, bet vienas kitą papildantiems tikslams: padėti komfortiškai jaustis jais kasdien besinaudojantiems darbuotojams ir reprezentuoti įmonę.

Ar šie du tikslai suderinami?

Pagrindiniai recepcijos baldų pasirinkimo kriterijai

Renkantis recepcijos baldus svarbu atkreipti dėmesį į kelis niuansus:

 • baldų dizainą;
 • spalvas;
 • medžiagų kokybę;
 • funkcionalumą;
 • ergonomiką;
 • patalpos ypatumus;
 • biudžetą.

Įvertinę savo poreikius, biudžetą bei patalpos suplanavimą, galėsite pasirinkti geriausiai organizacijos reikmes atitinkančius recepcijos baldus.

Priimamojo baldų dizainas, spalva ir naudojamos medžiagos

Nors funkcionalumas ir ergonomika yra reikšmingos registratūros stalo savybės, bet taip pat svarbu atkreipti dėmesį į baldų dizainą ar stilių.

Pagal dizainą šiuolaikiniai biuro priimamojo baldai gali būti skirstomi į:

 1. klasikinius (tradicinius);
 2. modernius.

Įmonės personalui ir lankytojams priimamojo baldai turėtų suteikti informacijos apie:

 • Jūsų įmonės identitetą.
 • Pagarbą ekologijai ir aplinkai.
 • Įmonės veiklos sektorių. Tiesa, šis punktas – kiek diskutuotinas, nes daugelis baldų gamintojų orientuojasi į bankininkystės ar teisėtvarkos sektorius. „Narbuto“ baldai šiuo atžvilgiu – vieni universaliausių rinkoje.

Kokio dydžio registratūros stalą reikėtų įsigyti?

Registratūros stalą reikėtų rinktis atsižvelgiant į patalpos dydį, darbuotojų, kurie ten dirbs, skaičių. Pasirinkimą lemia ir Jūsų įmonės veiklos sritis: pavyzdžiui, viešbučių administracija renkasi vienus didžiausių priimamojo baldų. Mažiausi stalai naudojami restoranuose.

Jei priėmimo zona nedidelė, rinkitės kompaktišką stalą, kuriuo patogiai galės naudotis vienas registratūros darbuotojas. Bene tinkamiausias pasirinkimas kompaktiškai registratūrai – priimamojo stalas „Cosy“. Jei laukiamasis didesnis, tinkamai išnaudokite erdvę ir įrenkite didesnę registratūrą. Šiuo atveju puikiai tiks mūsų gaminami priimamojo stalai „Domino“ ir „Nova“.

Atminkite, kad dėl per didelio priimamojo stalo maža erdvė atrodys ankštesnė, nei iš tiesų yra. Analogiškai mažas priimamojo stalas didelėje registratūroje taip pat atrodys neproporcingai.

Kokios formos turėtų būti biuro priimamojo baldai?

Paprastai recepcija įrengiama laukiamojo centre. Priimamojo baldai gali būti kampuoti arba išlenkti.

 • L formos priimamojo stalas suteikia darbuotojui papildomos erdvės darbui. Tiesa, daugelis rinkoje esančių L formos stalų yra gana maži, todėl vienu metu jais gali naudotis vienas registratūros darbuotojas.
 • U formos stalai patogūs tuo, kad dideliame laukiamajame jais vienu metu gali naudoti daugiau nei vienas registratūros darbuotojas.
 • Apvalūs priimamojo stalai geriausiai tinka didelėms registratūroms: jose jie tampa traukos objektu.

Registratūros baldų medžiagos

Didžioji dalis priimamojo baldų gaminami iš medienos drožlių (MDP) plokščių. Pasirenkamos ekologiškos, atsparios karščiui ir drėgmei, organiniams tirpikliams plokštės. Papildomai plokštės dengiamos melamino danga, suteikiančia baldų paviršiui stiprumo, tvirtumo. Tad net ir tose įmonėse, kuriose klientų srautas – ypač didelis, laminuotos plokštės nesusibraižo, lengviau prižiūrėti baldus ir palaikyti švarą.

faneros pagamintus registratūros baldus renkasi tie, kurie nori tikros medienos išvaizdos. Šių baldų pagrindas – panašus kaip ir pagamintų iš MDP. Skirtumas tik toks, kad baldų paviršiuje priklijuotas plonas tikros medienos sluoksnis. Šio tipo baldai gali būti sunkiau valomi ir prižiūrimi, lyginant su MDP baldais.

Taip pat gaminami ir metaliniai priimamojo baldai. Tiksliau, iš metalo gaminamas jų rėmas, užtikrinantis stabilumą ir industrinę estetiką, o viršus – iš medienos, medienos plokščių arba stiklo. Paprastai metalinių priimamojo baldų gamybai naudojamas plienas, tačiau tinka ir chromas. Stikliniai stalviršiai gaminami iš storo grūdinto stiklo, todėl išvengiama įbrėžimų. Stiklą paprasta valyti, tačiau ant jo labai gerai matosi pirštų atspaudai.

„Narbuto“ salonuose rasite visus esminius funkcionalumo ir estetikos kriterijus atitinkančius priimamojo baldus. Jei turite papildomų klausimų dėl recepcijos baldų, susisiekite su „Narbutas Lietuva“ komanda telefonu ar el. paštu, socialiniais tinklais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: