Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-05-17

Refinansavimas, jo privalumai ir dažniausiai užduodami klausimai

Jei jūs ieškote būdų, kaip galėtumėte sumažinti savo mokamų paskolų palūkanų dydį ar greičiau padengti turimus finansinius įsipareigojimus, paskolų refinansavimas gali būti veiksmingas finansinis sprendimas. Paskolų refinansavimas reiškia, jog savo turimą vieną ar kelias paskolas jūs „iškeičiate“ į paskolą, kuriai yra taikomos palankesnės sąlygos. Todėl tai tampa ypač naudingu pasirinkimu, jei vartotojo pečius slegia daugiau nei keli finansiniai įsipareigojimai ir jam tampa vis sudėtingiau juos padengti. O kadangi šiandien paskolų refinansavimas yra tapęs labai populiariomis finansinėmis paslaugomis, apie jas verta sužinoti daugiau.

Kas yra refinansavimas?

Paskolų refinansavimą būtų galima priskirti finansinio pobūdžio strategijai, kuri padeda vartotojams pasiekti jų užsibrėžtus finansinius tikslus. Kadangi šis apibūdinimas yra pakankamai abstraktus, reikėtų įvardinti keletą refinansavimo tikslų.

Vienais atvejais vartotojai į kreditorius dėl paskolų refinansavimo paslaugų kreipiasi tuomet, kai jie siekia sumažinti jiems taikomą palūkanų normą. Kitais atvejais vartotojai tiesiog nori pakoreguoti paskolai taikomas sąlygas, jas paverčiant palankesnėmis, pvz., pratęsiant paskolos grąžinimo terminą ir tokiu būdu sumažinant mėnesines paskolos grąžinimo įmokas.

Paskolų refinansavimas yra labai atsakingas finansinis sprendimas, todėl jį priimti reikėtų atlikus nuodugnią analizę ir tyrimą. Kuomet yra kreipiamasi dėl paskolų refinansavimo, pasirinkti kreditoriai padengia jūsų turimus finansinius įsipareigojimus (pvz., paskolas, lizingą ir kt.), pakeisdami juos viena nauja paskola. Dažniausiai dėl paskolų refinansavimo yra kreipiamasi siekiant sumažinti mėnesines paskolos grąžinimo įmokas, tačiau kai kurie vartotojai dėl šių paslaugų kreipiasi ir norėdami sutrumpinti paskolos grąžinimo terminą, tokiu būdu siekdami kuo greičiau atsikratyti savo turimų finansinių įsipareigojimų.

Vertinant visą tai, kas buvo paminėta, tampa akivaizdu, kad refinansavimas nėra papildoma paskola. Nauja paskola prisidėtų prie jūsų jau turimų finansinių įsipareigojimų. Tuo tarpu refinansavimas pakeičia visus jūsų turimus finansinius įsipareigojimus viena vienintele paskola.

Kaip refinansuoti?

Kuomet jūs nuspręsite refinansuoti savo turimus finansinius įsipareigojimus – nepaisant to, ar tai būtų būsto paskola, automobilio paskola, lizingas ar kelios vartojamosios paskolos ir greitieji kreditai – jūs turite žengti keletą svarbių žingsnių.

Pirmiausia jums reikia žinoti kelis labai svarbius skaičius. Jūsų asmeninis kredito reitingas į pagrindinis veiksnys, kuris nulems jūsų galimybes gauti palankesnį kreditorių pasiūlymą. Kuo jūsų kredito reitingas bus aukštesnis, tuo žemesnių palūkanų pasiūlymo jūs galėsite tikėtis sulaukti (ir atvirkščiai).

Antras svarbus veiksnys yra kreditoriaus pasirinkimas. Jūs turite gerai įvertinti šiuolaikinę finansinių paslaugų rinką ir pasirinkti kreditorių, kuris galėtų jums pasiūlyti palankiausias refinansavimo sąlygas.

Suprasti, ko jūs galėtumėte tikėtis, yra gerokai lengviau, jei jūs žinote, kokia yra šiandieninė rinka ir kokie refinansavimo pasiūlymai joje vyrauja. Kiekvieni kreditoriai taiko skirtingas sąlygas, todėl išmintinga rinktis neskubant ir apgalvojant kiekvieną jums prieinamą variantą.

Tuomet, kai jūs būsite apsisprendę dėl kreditoriaus, siūlančio paskolų refinansavimo paslaugas, turėtumėte užpildyti paskolų refinansavimo paraišką internetu. Nors tai galite padaryti ir kreditorių filiale, sutaupysite daugiau laiko ir paversite visą šį procesą sklandesniu, jei pasinaudosite kreditorių internetiniuose tinklalapiuose pateikiamomis virtualiomis paraiškos formomis.

Kuomet pateiksite paraišką paskolų refinansavimui, kreditoriai su jumis susisieks jūsų nurodytais asmeniniais kontaktiniais duomenimis ir užduos jiems aktualius klausimus. Tuomet jūsų taip pat gali būti prašoma pateikti papildomus finansinius duomenis, pvz., jūsų banko sąskaitų išrašus (vienų arba dvejų metų laikotarpio), metinę pajamų deklaraciją (1-3 m.), dokumentus, pagrindžiančius jūsų vykdomą veiklą (jei dirbate individualiai), informaciją apie jūsų turimas paskolas ir kt.

Galiausiai turite nepamiršti ir apie papildomus mokesčius, kurie gali būti taikomi pasinaudojant paskolų refinansavimo paslauga. Apie visus papildomus mokesčius jūs turėtumėte būti informuoti iš anksto – jei tai nebus padaryta, tuomet apie tai turite pasiteirauti individualiai.

Refinansavimo privalumai

Vienas iš pačių pagrindinių ir svarbiausių paskolų refinansavimo privalumų yra mažesnės paskolos palūkanos. Mažesnės palūkanos reiškia mažesnes įmokas, todėl galiausiai kreditoriams yra sumokama mažiau, t.y. vartotojas sukuria sau palankesnes sąlygas sutaupyti. Mažesnių įmokų kasmėnesinis mokėjimas taip pat padeda savo biudžete atrasti daugiau papildomų lėšų, kurias galima paskirstyti savo trumpalaikiams ar ilgalaikiams finansiniams tikslams pasiekti (arba dar spartesniam paskolos grąžinimui).

Refinansavimas taip pat gali sukurti palankesnes sąlygas vartotojams, kurie nori savo turimų finansinių įsipareigojimų atsikratyti greičiau nei yra nurodyta paskolos sutartyje. Pavyzdžiui, galbūt jūsų būsto paskolos grąžinimas pirminėje sutartyje buvo numatytas per 25 metus, tačiau jūs norite paskolą grąžinti per 12 metų. Tokio pasirinkimo atveju refinansavimas padeda greičiau tapti pilnateisiu savo nekilnojamojo turto savininku. Vienintelis tokio sprendimo minusas yra didesnės mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos, todėl apie tai vertėtų pagalvoti iš anksto.

Ar verta refinansuoti paskolą(-as)?

Kuomet bandote nuspręsti, ar jums verta refinansuoti savo turimus finansinius įsipareigojimus, pirmasis ir bene svarbiausias žingsnis yra išsiaiškinti tikruosius ir labai tikslius skaičius.

Jūs turite iš anksto žinoti, kiek jūs galėsite sutaupyti ir ar jums tikrai galėtų būti naudinga prailginti paskolos grąžinimo terminą. Taip pat svarbu išsiaiškinti ir savo pagrindinį tikslą, t.y. ar norima sutaupyti daugiau lėšų, ar vis dėlto norima prailginti terminą ir sumažinti mėnesines paskolos grąžinimo įmokas, kartu lengviau apsaugant ir savo asmeninę finansinę situaciją.

Toks jūsų priimamas finansinis sprendimas privalo būti gerai pasvertas ir skirtas konkretaus finansinio tikslo pasiekimui. Todėl jei į savo asmeninius finansus jūs žvelgiate atsakingai, prieš kreipdamiesi dėl paskolų refinansavimo, turėtumėte įsitikinti, kad jūsų asmeninis kredito reitingas yra pakankamai aukštas (arba geresnis nei buvęs tuomet, kai gavote paskolas). Tai užtikrins, kad sulauksite palankesnio refinansavimo pasiūlymo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: