Lietuvos regbio federacijos nuotr.

Regbiui Lietuvoje – 60: kviečia virtualiai susipažinti su šios sporto šakos istorija

Regbis – tai visame pasaulyje populiarus jėgos ir ištvermės sportas, kuriame ypatingai vertinamas greitis bei tobula judesių koordinacija. Lietuvoje šis jėgos sportas buvo pradėtas žaisti dar 1961 metais, o pirmosios varžybos tapo ir rekordinėmis – į jas susirinko per 6 tūkst. žiūrovų, t. y. didžiausias lankytojų skaičius iki šiol. Prisimindama pirmąjį regbio mačą šalyje, Lietuvos regbio federacija (toliau – LRF) 60 metų sukaktį kviečia paminėti visiems drauge, prisijungiant prie virtualios gimtadienio iniciatyvos mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“.

„Pirmąsias regbio rungtynes 1961-aisiais žaidė Vilniaus USK „Mokslo“ ir Kauno KKI „Atleto“ komandos. Rezultatu 17-6 istorinį mačą laimėjo Kauno komanda. Praėjus dviem metams, 1963 m. suorganizuotas ir pirmasis Lietuvos regbio čempionatas, o nuo 1964 metų pradėtos rengti ir šalies regbio taurės varžybos. 2001-aisiais prie regbį žaidžiančių vyrų prisijungė ir moterys. Ilgamečio Marijampolės regbio trenerio Kostanto Radzevičiaus iniciatyva buvo suburta pirmoji merginų regbio komanda, o jau 2003-aisiais buvo pradėtos žaisti ir pirmosios varžybos“, – pasakoja LRF generalinė sekretorė Austėja Minkevičiūtė.

Oficialias tarptautines varžybas Lietuvos regbio vyrų rinktinė žaidžia nuo 1993 metų. Pasaulyje iš neprofesionalių žaidėjų sudaryta Lietuvos vyrų rinktinė labiausiai išgarsėjo 2006-2010 metų laikotarpiu, kuomet laimėjo 18 rungtynių iš eilės ir pagerino iki tol Naujosios Zelandijos rinktinei priklausiusį pergalių rekordą.

Lietuvoje šiandien žaidžiamas didysis ir mažasis regbis. Standartinis regbis vadinamas regbiu-15, kuomet komandą sudaro 15 žaidėjų, o mažasis – tai į olimpinių sporto šakų programą įtraukta iš 7 žaidėjų komandoje sudaryta regbio-7 rungtis. Šiuo metu vyrų regbio-15 rinktinė yra tarp vienuolikos pajėgiausių Europos rinktinių, o vyrų regbio-7 rinktinė kovos dėl kelialapių į Olimpines žaidynes. Nacionalinė moterų regbio-7 rinktinė varžosi Europos čempionate, trečiame pagal pajėgumą divizione.

„Lietuvoje žaidžiantys regbininkai yra aukšto meistriškumo sportininkai, tačiau nėra profesionalai. Netgi žaisdami už rinktinę jie negauna atlygio. Tiesa, Lietuva turi profesionalių regbio žaidėjų, atstovaujančių skirtingus Anglijos, Italijos ir Prancūzijos klubus“, – pasakoja A. Minkevičiūtė.

Netradicinis būdas gimtadieniui paminėti

Anot LRF generalinės sekretorės, šiandien Lietuvoje aktyviai veikia 16 regbio klubų, kuriuose žaidžiamos kontaktinio ir nekontaktinio regbio rūšys. Negalėdama visų jų bendruomenių suburti 60-ojo regbio gimtadienio Lietuvoje proga, federacija nusprendė ieškoti alternatyvų ir į pagalbą pasitelkė mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ žingsnių iššūkių funkcionalumą.

„Gimtadienis – smagiausia šventė metuose, kurią norisi švęsti kartu su visais. Kol to negalime padaryti fiziškai, kilo idėja gimtadienį paminėti virtualiai. Paminėti ne šiaip sau, o aktyviai, sportiškai ir saugiai! Regbis – tai sportas, kuriame komandos nuolat varžosi tarpusavyje, todėl labai smagu, jog su „#walk15“ kuriamu žingsnių iššūkiu, mes šį principą galime išsaugoti. Tik šį kartą – varžytis tarpusavyje renkant  žingsnius. O  kokios varžybos be komandų bendruomenių ir gerbėjų! Šiame viešame gimtadienio žingsnių iššūkyje „Lietuvos regbiui 60!“ kviečiame dalyvauti visus ir eiti už savo mylimą regbio komandą, taip padedant jai nugalėti“, – sako LRF generalinė sekretorė.

Mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“ balandžio 12 d. startavęs žingsnių iššūkis tęsis iki liepos 31 d. Prisijungę žingsniuoti virtualiame žingsnių iššūkyje dalyviai galės pasirinkti už kurį iš 19 šalies regbio klubų eiti. Pirminis iššūkio tikslas – surinkti simbolinį žingsnių skaičių, tolygų atstumui, kurį pasiektumėme aplink Lietuvą apėję 60 kartų. Tiesa, anot mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėjos Vlados Musvydaitės, iššūkis turi ir kitą reikšmingą tikslą – didinti regbio žinomumą Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad mūsų platforma Lietuvos regbiui reikšmingą sukaktį leis paminėti net ir neturint galimybės susitikti švęsti gyvai. Visgi siekiame ne tik suvienyti, bet ir edukuoti, tad vienas iš pagrindinių šio iššūkio tikslų – supažindinti plačiąją visuomenę su įspūdingais Lietuvos regbininkų pasiekimais ir didinti šios sporto šakos žinomumą“, – sako mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

V. Musvydaitės teigimu, viso iššūkio metu jo dalyviams bus siunčiamos informacinės žinutės, kuriose – įdomūs ir ne visiems žinomi faktai iš regbio istorijos Lietuvoje.

Prisijungti prie viešo žingsnių iššūkio „Lietuvos regbiui 60!“ galima nemokamos mobiliosios programėlės „#walk15“ skiltyje „Nauji iššūkiai“. Programėlės dar neturintys vartotojai į savo išmaniuosius telefonus ją parsisiųsti gali iš „App Store“, „Google Play“ arba „Huawei AppGallery“ aplikacijų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: