Sigitas Gailiūnas ir Visvaldas Matkevičius dar 4 metus vadovaus Panevėžio verslininkams. (PPPAR nuotr. )

Regiono plėtros tarybose dirbs ir asocijuotos veslo struktūros

Antradienį Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius dalyvavo Kupiškyje surengtoje apskritojo stalo konferencijoje „Naujas ES finansinis laikotarpis regionams – esame kartu atsakingi už investicijų sėkmę“, kuriame dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Renginio metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas naujai 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų programai, kurioje regionų plėtrai numatyta daugiau kaip vienas milijardas eurų.

„Šiame finansiniame laikotarpyje regionų plėtrai skirta pusantro karto daugiau investicijų nei 2007–2013 metų programoje. Iš viso – daugiau kaip vienas milijardas eurų. Turime siekti, jog mūsų įgyvendinami projektai būtų maksimaliai naudingi savivaldybių ekonomikai, verslui, vietos žmonėms“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ministro Pirmininko teigimu, praėjusiu finansiniu laikotarpiu investicijos buvo koncentruojamos į regionų viešąją infrastruktūrą – miesto viešųjų erdvių tvarkymą, apleistų teritorijų regeneravimą. 2014–2020 metų finansinio laikotarpio prioritetas – integruotas teritorijų vystymas. Yra išskirtos 23 tikslinės teritorijos, kurioms bus skiriamos kompleksinės investicijos pagal individualų poreikį. „Bus įdėmiai įsiklausoma į bendruomenių poreikius“, – pažymėjo premjeras.

Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas akcentavo savivaldybių ir verslo bendradarbiavimo svarbą plėtojant verslą bei kuriant naujas darbo vietas. „Privalome atsisukti vieni į kitus ir glaudžiau bei efektyviau bendradarbiauti. Savivaldybių sukurtos ekonominės sąlygos skaitins pramonės įmonių veiklą bei smulkųjį verslą. O verslo plėtra suteikia galimybę padidinti biudžeto pajamas. Aktyvus ir nuoširdus bendradarbiavimas- raktas į regionų sėkmę“, – pabrėžė S. Gailiūnas.

PPPAR prezidentas kreipėsi į Vyriausybės vadovą ir Vidaus reikalų ministrą prašydamas į Regionų plėtros tarybas įtraukti asocijuotų verslo struktūrų atstovus ir tam buvo pritarta.

„Puikus verslo asocijuotų struktūrų ir savivaldybių bendradarbiavimo pavyzdys yra UAB „Dominari“ plėtra iš Panevėžio į Kupiškį. Aktyviau dalyvaudomi Regionų plėtros tarybos darbe galėtume įgyvendinti analogiškus verslo plėtros projektus ir į kitus regionus, racionaliai išnaudodami ES lėšas skirtas regionų plėtrai“, – sakė S. Gailiūnas.

Nauja regionų politika kelia tikslą atgaivinti pramonės įmonių veiklą, sudaryti sąlygas plėtotis smulkiajam ir vidutiniam verslui, didinti ekonominės veiklos įvairovę ir taip skatinti patrauklumą investicijoms ir darbo vietų kūrimui. „Privalome atsakingai įvertinti, kokią naudą atneš šios investicijos ir ką turime padaryti – kokius projektus parengti, kad atlikti darbai teiktų ilgalaikę naudą, kad kiekvienas investuotas euras atneštų kuo didesnę grąžą“, – prabrėžė Vyriausybės vadovas.

Ministro Pirmininko teigimu, daugiausia pasieks tos savivaldybės, kurios jau apgalvojo ir parengė savo projektus. Šiemet pateiktiems projektams Vyriausybė suteiks 7,5 procento kofinansavimą iš 15 procentų, privalomų padengti savo biudžeto sąskaita. Savivaldybėms, pateikusioms projektines paraiškas 2016 metais, didesnę bendrojo finansavimo dalį teks surasti savo biudžete. 85 procentai projektų vertės bus finansuojami ES lėšomis.

Premjeras paragino savivaldybes pasinaudoti ir kitomis finansinėmis priemonėmis. Pavyzdžiui, pasienio savivaldybės gali pretenduoti į Bendradarbiavimo tarp sienų programos paramą, žemos kvalifikacijos darbuotojų ir ilgalaikio nedarbo problemas padeda spręsti Užimtumo programa, viešiesiems pastatams atnaujinti ir gatvių apšvietimui sutvarkyti gali būti pasitelktos Energijos efektyvumo fondo lėšos.

Konferencijoje kalbėjęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pristatė išskirtines investicijų galimybes mažesniems miestams, ūkio ministras Evaldas Gustas supažindino su naujomis programomis, kurios padės stiprinti regionų ekonomines jėgas. E. Gustas informavo, kad rengiamos įstatymo pataisos, kurios leis didesniam ūkio subjektų skaičiui pretenduoti į paramą smulkiajam ir vidutiniam verslui. Konferencijoje dalyvavęs VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius kalbėjo apie iššūkius naujų verslų kūrimuisi, patarė, kaip išvengti finansinių rizikų įgyvendinant infrastruktūros projektus, supažindino su „Verslios Lietuvos“ teikiamomis paslaugomis verslo plėtrai.

Diskusijoje taip pat dalyvavo dabartiniai ir naujai išrinktieji savivaldybių vadovai, verslininkai, bendruomenių ir visuomenės atstovai. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pažymėjo, kad tokio pobūdžio susitikimai regionuose, kurių Vyriausybė jau surengė aštuonis, yra abipusiškai naudingi – išgirstamos racionalios idėjos iš savivaldybių, kurios randa atgarsį Vyriausybės ar ministerijų sprendimuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: