Regionų forume sutarta stiprinti savivaldybių savarankiškumą ir atsakomybę

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ketvirtadienį dalyvavo kasmetiniame Regionų forume, skirtame svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams aptarti. Prezidento iniciatyva parlamentinių partijų ir Lietuvos savivaldybių atstovų pasirašytas memorandumas dėl savivaldybių savarankiškumo ir atsakomybės stiprinimo.

„Savivaldybių merai sveikina šalies prezidento siekį stiprinti savivaldybių savarankiškumą, leisti joms pačioms spręsti vietos problemas, atsižvelgiant į vietinę specifiką“, – po Regionų forumo sakė meras V. Jareckas.

Prezidentas išreiškė viltį, kad tvirtu pagrindu tolesnėms diskusijoms ir konkretiems darbams regionų politikos srityje taps Prezidentūroje pusę metų dirbusios „Kurk Lietuvai“ projekto komandos atliktas tyrimas. Parengti pasiūlymai dėl savivaldybių savarankiškumo stiprinimo atsirado po intensyvių konsultacijų su savivaldybėmis ir centrinės valdžios institucijomis, todėl, šalies vadovo teigimu, jie padės ieškant bendrų sprendimų.

„Regionų politika turi suteikti galimybę tiems regionams arba savivaldybėms, kurie yra suinteresuoti, kurie yra motyvuoti, kurie nori sukurti žmonėms geresnes darbo arba gyvenimo sąlygas. Tačiau tokių finansinių paskatų šiandien vis dar akivaizdžiai stokojame. Nepaisant šiokių tokių pasistūmėjimų šia linkme, manau, kad kol kas padarėme per mažai“, – Prezidentas sakė Regionų forumo atidarymo kalboje.

Memorandumą pasirašiusios šalys įsipareigojo stiprinti Lietuvos savivaldybių savarankiškumą ir atsakomybę, taip pat didinti savivaldybių įtaką formuojant ir įgyvendinant regioninės politikos tikslus. Susitarta peržiūrėti funkcijų pasiskirstymą tarp centrinės ir vietos valdžių, taip pat plėsti savivaldybių finansinį savarankiškumą, užtikrinti šimtaprocentinį valstybės savivaldybėms deleguotų funkcijų finansavimą, stiprinti Lietuvos savivaldybių interesų atstovavimą Seime, Vyriausybėje ir kitose valstybės institucijose.

LR Prezidentūros ir Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: