Registruoti dviračiai saugesni

Pavasaris tradicines transporto priemones kviečia keisti į dviratį. Tačiau kiekvienas susimąstome dėl jo saugumo. Viena iš daugelio priemonių yra registravimas dviračių registre. Tai galima daryti dviem būdais: nemokamai – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus organizuotuose renginiuose (2015 m. užregistruota 110 dviračių), už nedidelį mokestį – savarankiškai registruoti nacionalinėje elektroninėje dviračių registravimo sistemoje (DRS).

Kasmet didėjantis dviračių vagysčių skaičius kelia vartotojų susirūpinimą ir reikalauja šią problemą spręsti iš esmės. Kita vertus, kaip rodo Lietuvos dviračių verslo asociacijos (LDVA) duomenys, lietuvių vis dar toleruojama prekyba nelegaliai įgytais dviračiais iškreipia rinką ir pažeidžia lygios konkurencijos principus, dėl ko nukenčia tie patys vartotojai.

Vienas problemos sprendimo būdų ir yra DRS. Europos ir Lietuvos patirtis rodo, kad registruotos transporto priemonės rečiau vagiamos, nes jas sunkiau parduoti. Be to, registracija yra nuosavybės įrodymas, lengviau identifikuoti pavogto dviračio savininką. DRS sujungta policijos administruojamu Ieškomų numeruotų daiktų registru.

Vienkartinė įmoka registruojant DRS šiuo metu yra 4,5 Eur. Šis mokestis mokamas tik kartą per visą dviračio naudojimo laikotarpį. Registruoti dviračius www.dviraciuregistras.lt gali savininkai arba iniciatyvą palaikančios dviračių parduotuvės.

Iki 2016 m. kovo 1 d. DRS jau užregistruoti 7747 dviračiai. Sistemos paslaugomis per pirmuosius gyvavimo metus pasinaudota 61 239 kartus – tiek kartų gyventojai, įmonės bei organizacijos tikrino, ar dviračiai, kuriuos jie nori įsigyti, nėra parduodami neteisėtai.

Panevėžio klubo „Dviračiai“ ir Ryšių su visuomene skyriaus inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *