Reidai: daugėja greičio mėgėjų ir taisyklių nepaisančių dviratininkų

Siekdami užkirsti kelią nelaimėms kelyje, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai organizavo reidus ir jų metu tikrino transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio paisymą ir transporto priemonių vairuotojų ir keleivių saugos diržų, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos, motociklų, mopedų ir dviračių vairuotojų saugos priemonių naudojimo tvarkos laikymąsi.

Gegužės 4–10 dienomis organizuotų patikrinimų metu nustatyti 243 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejai. Leistiną greitį Panevėžio apskrityje viršijo 182 vairuotojai: 10–20 km/val. viršijo 57, 20–30 km/val. viršijo 89, 30–40 km/val., viršijo 11, 40–50 km/h viršijo 1 vairuotojas. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo 173 iki 231 euro, o pradedantiesiems vairuotojams – baudą nuo 173 iki 231 su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Tą pačią savaitę nustatyti 28 vairuotojai ir 6 keleiviai, automobiliuose nesegėję saugos diržų. 1 eismo dalyvis pažeidė vaikų vežimo automobiliuose taisykles. 2 motociklo vairuotojai ir 1 keleivis nedėvėjo saugos šalmų. 7 dviratininkai tamsiuoju paros metu ir 16 dviratininkų šviesiuoju paros metu neturėjo atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų, nedėvėjo ryškiaspalvės liemenės, nebuvo įjungę dviračio žibintų.

Pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių laikytis būtina. Vertėtų pagalvoti, ar net keliais kilometrais viršytas greitis nebus pavojingas ne tik vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams. Pažeidžiamiausi kelių eismo dalyviai – pėstieji ir dviratininkai – turėtų pasirūpinti savo saugumu, turėdami šviesą atspindinčius elementus, nes vos vienas atšvaitas gali išsaugoti gyvybę.

 
Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: