EUROPE DIRECT Panevėžys nuotr.

Rengiama išvyka į Raubonis – gerosios patirties paieškos

Nepaliaujama informacinių technologijų plėtra, globalizacijos reiškiniai kasmet kelia naujus uždavinius dirbantiesiems. Naujos užimtumo formos ir ilgėjantis darbingas amžius reikalauja nuolatinio įgūdžių atnaujinimo bei persikvalifikavimo, kintantys visuomenės poreikiai verčia ieškoti inovatyvių idėjų.

EUROPE DIRECT Panevėžys 2023 m. birželio 9 d. rengia išvyką kuriantiems ir galimybių ieškantiems panevėžiečiams į Raubonių vandens malūną ir vilnų karšyklą-verpyklą. Čia dalyviai turės galimybę susipažinti su unikalia vieno žmogaus iniciatyva, įtraukusią visą vietos bendruomenę, dalyvaus edukacijose, susitiks, bendraus gyvai su Vaidotu Gikiu.

Vaidotas Gikys – tai tas entuziastas, ėmęsis remontuoti senovinę malūno techniką, pradžioje smalsumo genamas, vėliau, prisijungus Raubonių bendruomenei, Pasvalio rajono savivaldybei, susidomėjimas virto konkrečiu tikslu – įkurti tradicinių amatų centrą. Buvo parengti keli projektai, gauta ir ES struktūrinė parama, 2015 m. atidarytas amatų centras, kur lankytojai supažindinami su vilnos karšimo ir verpimo, duonos gaminimo bei alaus darymo procesais. Šalia malūno ganosi bendruomenės avys, avių vilna pristatoma į karšyklą-verpyklą.

Pastatai ir įranga yra valstybės saugomas istorijos, technologijos ir architektūros paminklas, įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą. Augantis lankytojų susidomėjimas Raubonių vandens malūnu-karšykla-verpykla, skatina vietos bendruomenę ieškoti naujų veiklų bei plėsti paslaugų asortimentą turistams. Jei grįžtume į lankytojų pamėgto tradicinių amatų centro istorijos pradžią – tereikėjo vieno savanorio, išėjusio iš komforto zonos.

Kaip sukurti savo verslą, kaip jį pradėti? Ar pakanka padrąsinančio pavyzdžio? Valstybė numato paramą verslo pradžiai, planas „Naujos kartos Lietuva“ taip pat siekia tikslų kurti atsparesnę, dinamiškesnę ekonomiką, numato paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, verslo aplinkos gerinimui.

Į Raubonis išvykstame 13 val., dėl dalyvavimo teirautis telefonu 861808934.

 

Alina Misiūnienė
EUROPE DIRECT Panevėžys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: