Renginių „NATO diena regione“ ciklą užbaigs NATO karių susitikimas Biržuose (programa)

Gruodžio 18 d., trečiadienį, Lietuvoje tarnaujantys NATO kariai kviečia į susitikimą „Ateik, pamatyk, sužinok!“ Biržų bendruomenę. Šis renginys užbaigs visus metus vykusį renginių ciklą „NATO diena regione“, kurio metu NATO kariai vyko į svečius prisistatyti, susipažinti ir pabendrauti su gyventojais Varėnoje, Merkinėje, Rokiškyje, Anykščiuose, Kėdainiuose. 

Biržuose vyks susitikimai ir diskusijos su vietos gyventojais, moksleiviais, bus demonstruojama karinė  technika ir ginkluotė, taip pat Biržų savivaldybė svečiams organizuos kultūrinę programą. Renginyje  dalyvaus NATO pajėgų integravimo vienetoNATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, JAV, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės kariai, Krašto apsaugos ministerijos atstovai ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Jeigu oro sąlygos bus palankios, Biržų gyventojus naikintuvų skrydžiu pasveikins NATO oro policijos misiją vykdantys Belgijos ir Danijos kariai.

Renginių ciklu „NATO diena regione“, lydimu šūkio „Ateik, pamatyk, sužinok!“  Lietuvoje tarnaujantys NATO sąjungininkai siekia betarpiškai susipažindinti su Lietuvos gyventojais regionuose, papasakoti apie savo misiją ir veiklą Lietuvoje, priminti kas yra NATO, kokie jos tikslai ir kokia yra narystės NATO svarba Lietuvai. Šis projektas yra vykdomas NATO įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15-mečiui paminėti. 

„NATO diena regione“ renginius organizuoja NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje, veikiantis nuo 2015 m. rugsėjo. Vieneto misija – užtikrinti operatyvų ir efektyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje. Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas remia ir sąjungininkų pajėgų pratybas bei kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje.

NATO pajėgų integravimo vieneto personalo struktūrą taikos metu sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių. Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus iš viso aštuoniuose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn.

NATO DIENOS programa Biržuose 

2019 m. gruodžio 18 d., ketvirtadienis

09.00–10.15 val.

NATO karių susitikimas su Biržų savivaldybės administracijos darbuotojais,

gyventojais, J. Radvilos g. 3, Biržų pilies arsenalo salė.

10.15–10.50 val.

Paminklo žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę lankymas, Vytauto g. 4A.

11.00–11.50 val.

Ginkluotės ir technikos paroda, Vytauto g. 4A.

12.00–13.00 val.

Susitikimas su Biržų „Saulės“ gimnazijos bendruomene, Vytauto g. 32.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: