Renkamės medžio granulių krosnelę: į ką atsižvelgti?

Nors artėjant vasarai šildymo rūpesčiai sumažėja, visiškai apie tai pamiršti nereikėtų. Lietuviškos vasaros kartais būna nenuspėjamos, todėl net ir tada pasirūpinti šilumos šaltiniu verta, juk tai pravers ir ateisiančią žiemą. Sėdėti apsisiautus storais pledais – nepatogu, o kurti kieto kuro katilą – neefektyvu. Kur kas paprastesnis ir taupesnis variantas yra granulinės krosnelės.

Priežastys, kodėl verta įsigyti medienos granulių krosneles

Nors Lietuvoje populiaru šildytis gamtinėmis dujomis arba naudotis kieto kuro katilu, dar vienas šilumos šaltinis yra medžio pjuvenų granulės. Nusprendus namuose palaikyti norimą temperatūrą su šiuo ekologišku kuru, reikalinga granulinė krosnelė. Ją įsigyti naudinga dėl kelių priežasčių:
• krosnelę gana lengva įrengti;
• ji – nedidelė, neužkrauna kambario;
• galima namus šildyti natūraliu kuru;
• nebūtina naudoti visą laiką;
• priklausomai nuo sumontavimo, galima šildyti vieną ar kelias patalpas (visam būstui reikalingi didesni granuliniai katilai).

Šios krosnelės naudojamos šilumai, tiesa, prekyboje yra ir specialių modelių, kurių konstrukcijoje yra palikta vieta ir natūraliai liepsnai, tad jas uždegus galima mėgautis ne tik šiluma, bet ir romantišku vaizdu (krosnelė kaip mini židinys). Pastaruoju metu rinkoje galima rasti ir nuotoliniu būdu valdomų krosnelių. Tai reiškia, kad galėsite lengviau nustatyti, kada krosnelė turėtų pradėti degti, kokią temperatūrą reikėtų palaikyti patalpoje tam tikrais laiko intervalais ir pan.

Kaip išsirinkti granulinę krosnelę?

Granuliniai katilai ir krosnelės turi būti pasirenkamos pagal efektyvumą, šilumos poreikį, būsto plotą, granulių kokybę. Pasak Kuro-granules.lt atstovų, dažnai pasitaiko atvejų, kad medžio pjuvenų granulės negali užtikrinti norimos šilumos ir per greitai sudega, mat dėl to kaltos neteisingai pasirinktos katilo veikimo funkcijos. Taigi, rinkdamiesi krosnelę, skirkite laiko apgalvoti įvairius veiksnius:
• šildymo plotą (pagal tai skiriasi, ar rinksitės orinį, ar vandeninį modelį);
• šildymo būdą (konvekcinis arba akumuliuojantis šilumą – pirmasis geriau paskirsto šilumą patalpoje);
• krosnelės dydį (rinktis pagal šildomos patalpos plotą);
• krosnelės talpą (kiek tilps granulių);
• krosnelės šildymo efektyvumą ((kW) taip pat rinktis pagal patalpos plotą).

Vieta, kurioje statysite krosnelę, taip pat turi būti atitinkamai paruošta. Pastatyti krosnelę būtina ant stiklinio arba metalinio pado, taip grindys per daug neįkais. Šalia krosnelės statymo vietos turi būti ne tik anga orui, kuris reikalingas ventiliacijai, bet ir elektros lizdas, į kurį bus jungiamas prietaisas. Tinkamai ventiliacijai taip pat reikalingas ir dūmtraukis, o kad šiluma sklistų po visus kambarius, krosnelę reikės prijungti prie šildymo sistemos. Tačiau toks sprendimas tinka tik pasirinkusiems vandens kontūrą turinčias krosneles.

Šildymo kuras – medžio granulės

Kaip buvo minėta anksčiau, krosnelės efektyvumui įtakos turi kuras. Aukštos kokybės granules galima atskirti pagal turimas charakteristikas:
• didelis kaitrumas (iki 4800 kcal/kg, daugiau net už briketus);
• nedidelis drėgnis (iki 8 proc.);
• labai mažas peleningumas (iki 0,3 proc.).

Visas šias charakteristikas užtikrina DIN+ standartas, todėl prieš pirkdami pasitikrinkite, ar pardavėjo granulės atitinką DIN+ standartą, ar pardavėjas turi DIN+ standartą patvirtinančius laboratorinių tyrimų protokolus. Granulių kokybei išlaikyti svarbūs ne tik granuliniai katilai, jų nustatymai, bet ir tinkamas kuro sandėliavimas. Jei kuras sušlaps, jis taps nebetinkamas naudoti, neužtikrins šilumos. Todėl nusipirkę pakuotes, būtinai jas laikykite sausai, pakeltas nuo žemės (ant palečių).

Norint pasirūpinti šiluma, nebūtini masyvūs šildymo katilai – reikiamą temperatūrą padeda užtikrinti ir nedidelės, tačiau labai efektyvios granulinės krosnelės. Prieš pirkdami krosnelę, būtinai skirkite laiko išsiaiškinti visą informaciją: tai galite padaryti ir su kuro granulių tiekėjais. Jie geriausiai žinos, kokie prietaisai tinkami tam tikroms sąlygoms, patars, kokias medžio granules rinktis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: