Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-05-18

Renkamės vidaus duris: ko svarbu nepamiršti?

Drąsiai galima teigti, kad būtent vidaus durys yra vienas svarbiausių bet kurios patalpos elementų – juk įeinant į  patalpą, durų nepastebėti tiesiog neįmanoma, be to, jos palyginti užima nemenką plotą ir svarbiausia – yra varstomos dešimtis artų per dieną. Tad renkantis vidaus duris, iš tiesų reikėtų ypač atsakingai įvertinti daugelį dalykų. Kokių?

Vienvėrės ar dvivėrės?

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurio reikėtų nepamiršti įvertinti, pasirenkant duris, yra jų tipas – kokias vienvėres ar dvivėres pasirinksite. Kad būtų lengviau pasirinkti, reikėtų nepamiršti, kad abu šie gaminiai pasižymi tam tikromis ypatybėmis. Štai, pavyzdžiui, vienvėrės durys yra puikus pasirinkimas tuo atveju, jei patalpa nėra itin didelio ploto, o šeimininkams patinka minimalizmas, be to, planuojamas ne itin didelis biudžetas. Na, o dvivėrės durys yra puikus pasirinkimas priešingais atvejais – kai patalpos yra ypač didelio ploto, kai siekiama sukurti didingumo, prabangos, išskirtinumo įspūdį. Taip pat dvivėrės durys idealiai tinka klasikos gerbėjams bei tiems, kurie šiam pirkiniui yra pasiruošę skirti ne tokį jau ir mažą biudžetą. Turėtumėte spausti čia, jei norite susipažinti su dideliu vienvėrių bei dvivėrių durų pasirinkimu.

Ar būtinai durys turi būti tik varstomos?

Kuomet išgirstamas pasakymas vidaus, durys, dažniausiai įsivaizduojamos varstomos vidaus durys. Ir iš tiesų – šis pasirinkimas yra labai populiarus. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad vidaus durys nebūtinai turi būti tik tokios – šiandien galite rinktis stumdomas duris, kurios padės sutaupyti labai daug erdvės. Taigi, jei jūsų namuose esančios patalpos nėra didelės, ypač atsakingai reikėtų apsvarstyti stumdomų durų pasirinkimą.

Durys gali tapti išskirtine detale

Taip pat nereikia pamiršti, kad dauguma žmonių vis dar yra įsitikinę, kad bet kuriai namų erdvei išskirtinumo, ypatingo grožio bei jaukumo, gali suteikti tik interjero detalės – paveikslai, žvakidės, kilimai ir t.t. Tačiau toks įsivaizdavimas yra iš tiesų klaidingas, kadangi situacija – kitokia: nereikia pamiršti, kad šiandien jau galima įsigyti įmantraus dizaino vidaus durų, kurios tikrai taps išskirtiniu jūsų namų elementu ir net nebereikės ieškoti ypatingų interjero detalių.

Spalva

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, dar vienos kriterijaus, tai – spalva. Galima tik pasidžiaugti, kad šiandien jau galime rasti itin įvairių spalvų vidaus durų. Dar daugiau, vienspalviškumas taip pat nėra vienintelė galimybė – galite rinktis duris, kurios bus praturtintos bent kelios spalvomis. Beje, spalvų amplitudė yra tokia plati, kad tikrai rasite duris, kurios derės prie kitų patalpos elementų – visai nesvarbu, kokios spalvos dažais bus dažytos sienos ar kokie tapetai jas puoš. Beje, jei jums yra reikalingos ne tik vidaus durys, bet ir kitos detalės, skirtos jūsų namų jaukumui ir grožiui kurti, čia rasite daugiau info.

Iš ko pagamintos durys?

Savaime suprantama, tai, iš ko pagamintos durys, tai pat turėtų būti svarbu. Jei renkatės medines duris, prisiminkite, kad jos gali būti gaminamos iš skirtingų rūšių medienos, o kiekviena rūšis pasižymi tam tikromis ypatybėmis, tad būtinai tuo pasidomėkite.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad vidaus durys – pirkinys, kuris jus džiugins ir jums tarnaus tikrai ne vienerius metus. Taigi, rinkitės ypač atsakingai ir skirkite tam pakankamai laiko. Na, o įsigiję, nepamirškite ir tinkamos durų priežiūros. Medinės durys apreikalaus šiek tiek daugiau priežiūros, nei pagamintos iš kitų žaliavų, tad apibendrinus galiam daryti išvadą, kad vidaus durų priežiūra tikrai nėra sudėtinga. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: