Respublikinė poezijos šventė ,,Po klevais“ Tytuvėnuose

Liepos 9 d. Panevėžio trečio amžiaus universiteto (TAU) menų fakulteto literatės vyko į Tytuvėnus. Pirmiausia aplankė Tytuvėnų vienuolyno ansamblį. Tytuvėnų bernardinų vienuolynas įkurtas 17 a. pr. Tai vienas žymiausių baroko paminklų Lietuvoje. Į architektūrinį ansamblį įeina: Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, šventorius su Kristaus laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno mūrai ir ansambliui priklausantys ūkinės paskirties pastatai.

Bažnyčioje keliautojus sutiko klebonas t. lic. Evaldas Alūza. Maloniai parodė už didžiojp altoriaus esančią šv. Jono Pauliaus II koplyčią, kur saugoma šventojo popiežiaus relikvija. Iš koplyčios laiptais veda į vienuolių chorą-vienuolyno maldos vietą.

Nuo 16 valandos ėjo į bibliotekos kiemelį, kur po senais medžiais ant kalnelio buvo surengta respublikinė poezijos šventė ,,Po klevais“. Tai puiki vieta, iš kurios matosi tvarkomo tvenkinio ir jo apylinkių kraštovaizdis. Aplinka papuošta gėlėmis, atvežtomis iš Pasvalio Valiaus Remeikos skulptūromis. Buvo pasirūpinta ir pastatyta gausybė suolų, didžiuliai stalai priedanga nuo lietaus muzikantams.

Ona Striškienė, Panevėžio TAU literatė ir Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ narė

Poezijos popietę rengė Tytuvėnų bibliotekos ir kultūros centro darbuotojos. Dalyvavo literatai iš Gargždų, Joniškio, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Mažeikių, N. Akmenės, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Radviliškio, Šiaulių ir Kelmės rajono. Panevėžio TAU literatės pasveikino susirinkusius iš Aukštaitijos, Žemaitijos ir vietos kultūros mylėtojus ir puoselėtojus. Tytuvėnų vyr. bibliotekininkei Zitai Deikutei Panevėžio literatų vadove Regina Bausienė dovanojo pluoštelį knygų. Savo poeziją skaitė Ona Striškienė ir Ona Šerėnienė iš Panevėžio. Molinį pačių sukurtą varpelį „Pelėdą“ literatės dovanojo Kelmės literatų klubo „Vieversys“ pirmininkui Viktorui Gulbinui, prašydami nepamiršti ir toliau palaikyti ryšius.

Tarp sveikinimų ir poezijos posmų skambėjo Žemaitijos bardų dainuojamos dainos. Nuoširdžiai bendrauta, pasikeista knygomis, vaišintasi taip mielai pateiktomis vaišėmis.

Ona Striškienė, Panevėžio TAU literatė ir Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: