Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje konsultacijos ir nemokami tyrimai (video)

Praėjusią savaitę buvo minima Pasaulinė aortos diena. Aortos aneurizma yra viena klastingiausių šio amžiaus ligų, dažnai neturinti simptomų. Minint šią dieną primenama,   kad Lietuva kasmet netenka daugybės žmonių, kuriuos pražudo staiga plyšusi stambiausios organizmo kraujagyslės – aortos  sienelė. Laiku aptikus neplyšusią aneurizmą, jos gydymo efektyvumas siekia net 95 proc. Todėl šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninėje, Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas  Arūnas Čepkauskas ir Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Andrius Pranculis pacientams nuo pat ryto teikė būtinas konsultacijas aortos aneurizmos ligos klausimais ir atliko nemokamus aortos tyrimus echoskopu.

„Man kaip įstaigos vadovui, svarbu, kad Šiaurės Rytų Lietuvos regiono gyventojai čia, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gautų aukščiausio lygio medicinos paslaugas ir kuo rečiau būtų priversti jų ieškoti didžiuosiuose miestuose. Džiugu, kad gyventojams galime organizuoti tokias prevencines akcijas, nes matant nusidriekusią eilę laukiančių suprantu, kad tokia pagalba labai reikalinga ir  ateityje stengsimės organizuoti panašius renginius,“ – sakė Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

A.Čepkausko ir A. Pranculio teigimu, šiandien puiki proga nemokamai pasitikrinti dėl aortos aneurizmos. Labai svarbu, kad gyventojų gausus būrys šiandien  atvyko tyrimui. Užtenka vos vieno, paprasto, greito ir neskausmingo tyrimo echoskopu, kad pacientas sužinotų, ar turi pilvo aneurizmą. Klastingai ir tyliai sveikatai kenkiančią aortos aneurizmą galima suvaldyti ir išgydyti, tačiau ją būtina diagnozuoti ir laiku aptikti pakitimus.

Atvykę į pilvo aneurizmos  patikrą,  gyventojai dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams už suteiktą galimybę nemokamai išsitirti ir taip save apsaugoti nuo sunkių ligos pasekmių. Visi vieningai pritarė, kad tokios medikų organizuojamos nemokamos sveikatos patikros akcijos labai aktualios ir reikalingos.

Džiaugiamės gražia Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų iniciatyva, kuri sulaukė išskirtinio panevėžiečių ir Šiaurės Rytų Lietuvos regiono gyventojų dėmesio ir pažadame, kad tokios ir panašios  gyventojų švietimui, sveikatinimui ir ligų prevencijai skirtos akcijos bus organizuojamos ir ateityje, nes svarbiausias mūsų ligoninės gydytojų specialistų tikslas – rūpinimasis gyventojų sveikata.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: