Respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“

  „Padėkite kitiems pasiekti jų svajones ir jūs pasieksite savąsias“

                                                                                              L.Braunas

   Jau šeštą kartą Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“. Baigiamasis renginys šį kartą įvyko per zoom. Buvo patogu  jame dalyvauti visiems rašiusiems mokiniams, mokytojams, tereikėjo tik paspausti gautą nuorodą ir jau patenki į baigiamąjį renginį. O dalyvių sulaukėme iš įvairių Lietuvos regionų. Džiugu, kad yra mokyklų, kurios visada dalyvauja mūsų konkursuose. Tai Panevėžio „Vilties“ progimnazija, Kuršėnų L.Ivinskio gimnazija, Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazija, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Kauno J. Grušo menų gimnazija.  Iš viso į konkurso dėžutę įkrito 46 rašiniai. Tiek mokinių šiais metais pasiryžo mąstyti apie gyvybės vertę ir  trapumą, būtinybę ją saugoti.

  Po trumpos renginio įžangos, po gimnazijos direktorės Ramutės Stasevičienės, Švietimo skyriaus atstovių, Minolės Petronytės-Kairienės bei Vilmos Bartašienės, sveikinimų  mokiniai turėjo galimybę susitikti su rašytoja Neringa Tik. Daugiau negu prieš dešimt metų Neringa pirmuosius kūrinius parašė būdama mokinė „Prozos rudenėlio“ šventei, kuri vyksta kiekvienais metais „Minties“ gimnazijoje. Neringa jauniesiems kūrėjams pasakojo apie save daug įdomių dalykų, patarė nebijoti, net nurodė, kur kreiptis, jei kuris mokinys sumanytų išleisti savo knygą,  mokė kurti pasaką. Mokytojai, kurie paskatino mokinius rašyti konkursui apie gyvybę ir konsultavo savo ugdytinius, turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po Panevėžio miestą. Šios ekskursijos vadove tapo mūsų krašto šviesuolė, bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Ji supažindino su Panevėžio žmonėmis, kurie puoselėjo šio miesto kultūrą ir gyvybę. Įdomiai ir emocingai Albina Saladūnaitė pasakojo apie Mariją Rusteikaitę, Juozą Zikarą,  Kazimierą Paltaroką, Zaborskų šeimą, Joną Jablonskį, Salomėją Stakauskaitę ir, aišku, apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Savo ekskursiją užbaigė G.Petkevičaitės-Bitės žodžiais: „Mus gali išgelbėti tik dvasios šviesa“. Visi šie žmonės, anot lektorės, savo veikla ir skleidė tą dvasios šviesą.

   Ir dabartiniais laikais mokiniai, kurie ryžosi kalbėti apie gyvybę, taip pat atveria kitiems savo dvasios šilumą. Tuo labai išsiskyrė kai kurie darbai. Konkurso nugalėtoja tapo III klasės gimnazistė Milda Domarkaitė iš Plungės „Saulės“ gimnazijos, kūrybiškai parašiusi apie gyvybę savo darbe „Žaidimas“, konsultavo mokytoja Ramutė Damulienė. Vertinimo komisija dėmesio vertus darbus pagal amžiaus grupes teikė apdovanoti, jautriai gyvybės temą atskleidė įvardinti 8-10 klasių mokiniai: Andrėja Artemanovskytė (Kauno J.Grušo menų gimnazija), Kornelijus Villeruš (Kauno Jono Jablonskio gimnazija),  Eulalija Bitė Čivilytė (Panevėžio „Vilties“ progimnazija), Rugilė Lieliūtė (Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazija),  Kristina Kamarauskaitė (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija) bei „Minties“ gimnazistai  Kristupas Dirsė,  Tajus Magyla,  Eva Marapolskaitė, Mindaugas Zelionka. XI-XII klasių grupėje buvo įvertinti savitai rašiusieji gyvybės tema šie gimnazistai: Meda Jonaitytė ( Vilkaviškio r. Pilviškių ,,Santakos“ gimnazija),  Agnė Malinauskaitė (Kauno rajono Akademijos VDU Ugnės Karvelis gimnazija), Aistė Noreikaitė ( Vilniaus Simono Daukanto gimnazija), Gabija Jurkutė (Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija), Adriana Levanaitė, (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija),  Kamilė Čirbulėnaitė (Biržų „Saulės“ gimnazija), taip pat „Minties“ gimnazistės Karina Kaminskaitė ir Darija Valavičiūtė.    Visi dalyviai apdovanoti padėkomis, o laureatai ir įvardinti skatinamieji – „Minties“ gimnazijos dovanėlėmis ir rėmėjų prizais. Dėkojame Nacionaliniam kraujo centrui Panevėžio skyriui, Panevėžio miesto Sveikatos biurui, Gamtos mokyklai, E. Mezginaitės viešajai bibliotekai, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekai, Panevėžio miesto Pedagogų švietimo centrui. Taip pat esame dėkingi visiems rašiusiems, nes be rašinių šio konkurso-projekto nebūtų, taip pat ir kitokio baigiamojo  renginio. Šį renginį vedė per zoom mokytoja Emilija Gedraitienė. Ne vienas jos mokinys pradėjo rašyti būtent mokytojos paskatintas. Ir šiame konkurse taip pat dalyvavo gana daug jos mokinių. Gal rašymas padės ne vienam geriau pažinti ir atrasti save ir nuves prie ateities svajonės.

                                                                                   Danguolė Smalinskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: