Pexels nuotr.

Retinolis: kas tai ir viskas ką apie jį reikia žinoti

Odos priežiūros pasaulyje retinolis dažnai vadinamas stebuklinga medžiaga. Ir visai pagrįstai – retinolis veidui gali turėti daugybę naudos. Nors šis ingredientas nuolat minimas grožio industrijoje, ne kiekvienas tiksliai žino kas jis yra ir kaip veikia. Šiame straipsnyje supažindinsime su retinoliu ir pateiksime viską ką verta žinoti apie šį odai naudingą vitaminą.

Kas yra retinolis

Retinolis yra vitamino A forma, natūraliai esanti mūsų organizme ir plačiai naudojama odos priežiūroje. Retinoliu galima gydyti spuogus, pristabdyti senėjimo požymius, mažinti spuogų randus ir strijas. Dažniausiai retinolis parduodamas be recepto, tačiau didesnės koncentracijos produktams jau reikalingas gydytojo receptas.

Retinolį reikia tepti ant odos, o jis gali būti pateikiamas įvairių formų, dažniausiai jį rasite šiuose produktuose:

  • Kremuose;
  • Geliuose;
  • Losjonuose;
  • Tepaluose;

Retinolio veikimas

Retinolis skatina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda atkimšti ir sutraukti poras. Jis švelniai šveičia odos paviršių ir stimuliuoja kolageno gamybą, o tai gali sumažinti smulkių raukšlių atsiradimą, todėl oda tampa gaivesnė ir stangresnė. Naudojant retinolį reguliariai, akivaizdūs pokyčiai pasimato jau po kelių mėnesių.

Retinolis ir natūrali kosmetika: ar tai suderinama

Nors retinolis gali būti gaminamas laboratorijoje, jis taip pat randamas ir natūraliuose šaltiniuose. Natūralūs retinolį turintys šaltiniai dažniausiai veikia švelniau, nors jų koncentracija būna mažesnė nei sintetinių produktų. Kadangi natūrali kosmetika vis labiau užkariauja rinką, natūralios kosmetikos gamintojai dažnai naudoja augalinį retinolį, kurį išgauna iš:

  • Morkų aliejaus;
  • Rozmarino ekstrakto;
  • Šaltalankių uogų.

Kada pradėti naudoti retinolį

Dermatologai paprastai rekomenduoja pradėti naudoti retinolį nuo 25-30 metų. Būtent šiame amžiuje organizmas pradeda gaminti mažiau kolageno, todėl pastebimi pirmieji senėjimo ženklai.

Jaunesniems žmonėms, turintiems problemų su spuogais ar pigmentacija, retinolis taip pat gali būti efektyvus sprendimas. Todėl net paaugliams, turintiems odos problemų, dermatologai neretai rekomenduoja produktus su retinoliu.

Retonolis spuogų ir jų randelių gydymui

Spuogai yra viena dažniausių odos problemų. Retinolis padeda atkimšti ir sutraukti poras ir ilgainiui mažina spuogelius. Svarbu žinoti, kad pirmuosius kelis mėnesius rezultatų galite nepastebėti, o kai kuriems situacija net pablogėja. Tai normalus procesas – retinolis išvalo gilesnius odos sluoksnius, todėl iš pradžių gali pasirodyti daugiau spuogų. Tačiau nuosekliai naudojant, ilgainiui pasieksite norimą rezultatą – akivaizdžiai lygesnę odą.

Spuogų palikti randeliai paprastai būna rausvos, raudonos arba tamsios dėmės ant odos, kurios gali išlikti keletą savaičių ar net mėnesių. Jei spuogai nuolat liečiami ir spaudomi, oda gali būti pažeidžiama taip, kad lieka randai, kurie jau nebeišnyksta. Vietinis gydymas retinoliu gali padėti sumažinti mažus randelius, tačiau gilesniems randams gali prireikti kitų procedūrų.

Retinolio šalutiniai poveikiai

Pradėjus naudoti retinolį, kai kuriems gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, dažniausiai jie yra laikini. Tokie šalutiniai poveikiai gali būti:

  • Paraudimas;
  • Sausumas;
  • Šerpetojimas;
  • Dilgčiojimas.

Tai normali odos reakcija, kuri paprastai praeina po kelių savaičių, kai oda pripranta prie naujo ingrediento.

Ar retinolis tinka visiems

Prieš pradedant naudoti bet kokį naują produktą, taip pat ir retinolį, naudinga dermatologo konsultacija, ypač jei pasireiškia rimtesnės odos problemos. Ir nors retinolis yra naudingas daugeliui odos tipų, jis netinka:

  • Nėščioms ar maitinančioms moterims;
  • Žmonėms su labai jautria ar pažeista oda;
  • Turintiems egzemą ar rožinę.

Kantrybė ir nuoseklumas

Retinolis šiuolaikinėje odos priežiūroje yra populiarus ir dažnai naudojamas ingredientas. Jis puikiai sprendžia įvairias odos problemas. Tinkamai ir pagal dermatologų rekomendacijas naudojamas, jis gali pagerinti odos būklę ir padėti susigrąžinti odos spindesį. Vis dėlto, nepaisant savo efektyvumo, retinolis reikalauja kantrybės ir nuoseklumo. Jį turėtumėte pradėti naudoti pamažu, įsiklausant į savo odos poreikius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: