Reverse Osmosis vandens filtravimo technologija

Be ko kiekvienas žmogus negali išsiversti nė vienos dienos? Be abejonės, be oro ir vandens. Oru mes kvėpuojame tokiu, kurį mums siūlo aplinka, tuo tarpu, vandens kokybę šiomis dienomis galime  reguliuoti ir keisti kiekvienas mūsų. Tam puikiai pasitarnauja rinkoje siūlomi vandens filtrai. Tik, prieš rinkdamiesi juos, turėtume atsakingai išsiaiškinti kam reikalingas vandens filtravimas ir kokį vandens filtrą pasirinkti.

Reikia vandenį filtruoti ar ne – dilema, kurią vandens vartotojai mūsų šalyje sprendžia jau ne vienerius metus. Kalbant apie vandens kokybę, reikia pasakyti, jog mes geriame pakankamai švarų vandenį. Tačiau bėgant laikui ir sparčiai vystantis pramonei, išsamūs tyrimai rodo, jog vanduo tampa vis labiau užterštas. Dėl įvairių poveikių atskirose Lietuvos vietovėse natūraliai susikaupęs vanduo gali turėti įvairių priemaišų, padidintą geležies kiekį ir kitokias problemas. Dažnai į mūsų namus iš vandens čiaupų tekantis vanduo turi nemalonų kvapą, neskaidrią spalvą, o ant buities prietaisų nuolat puikuojasi kalkių nuosėdos. O juk kalkės sėda ne tik ant buitinių prietaisų sienelių, bet ir geriančių žmonių kraujagyslių. Tuo tarpu, pernelyg daug geležies turintis vanduo bus nemalonus gerti, stipriai sutrumpins namuose ar darbo aplinkoje viekiančių prietaisų gyvavimo trukmę ir, patikėkite, iš skalbimo mašinos išimti skalbiniai gali nemaloniai nustebinti ant jų atsiradusiomis neaiškios spalvos dėmėmis. Apie akinamai baltų skalbinių švarą net nėra ką ir kalbėti.

Taigi, tikriausiai sutiksite, jog vandens filtravimas – puikus būdas pagerinti savo aplinkos ir gyvenimo būdo kokybę. Tik kaip išsirinkti tinkamą konkrečiu atveju vandens filtrą, kai pasiūla tokia gausi? Svarbiausia neskubėti ir kruopščiai išstudijuoti informaciją apie vandens filtravimą. Tinklaraštininkas Edvinas savo BLOGe WaterOnTop.com daro Reverse Osmosis filtrų apžvalgas bei duoda daug naudingų patarimų apie geriamąjį vandenį. Pasidomėkime ir mes apie  Reverse Osmosis vandens filtravimo technologiją.

Reverse Osmosis vandens filtravimas, mūsų šalyje dažnai sutinkamas pavadinimu Atbulinis Osmosas – vandens filtravimas, kurio veikimas paremtas vandens valymu naudojant tam skirtą membraną. Šioji membrana puikiai praleidžia vandenį, tačiau sulaiko vandenyje esančius cheminius elementus bei teršalus. Reverse Osmosis vandens filtravimo eiga sudaryta iš tokių etapų:

  • Mechaninis filtras pašalina smėlį, purvą, nuosėdas ir vandenyje esančias rūdis;
  • Tuomet įsijungia aktyvios anglies filtras. Jis išvalo nuo organinių priemaišų: chloro junginių, bakterijų, pesticidų ir kt.;
  • Trečiajame etape filtras pašalina visas netirpias medžiagas;
  • Galiausiai įsijungia Osmoso sistema. Tai yra pusiau pralaidi membrana ir ji yra svarbiausia filtravimo sistemos dalis. Membrana idealiai sulaiko bet kokias organines ir neorganines priemaišas, jau ištirpusias nuosėdas, sunkiuosius metalus, ir, beje, visus virusus. Juk niekam ne paslaptis, jog nešvariame vandenyje apstu įvairiausių virusų. Šiomis dienomis tai, kaip niekada, yra labai aktualu.
  • Galiausiai vandens filtravimas vyksta per mineralizuojantį elementą. Tai reiškia, jog vanduo sotinamas mineralinėmis medžiagomis.

Tokiu būdu perfiltravus vandenį, pasiekiamas tikrai aukštas švarumo lygis. Labai svarbu tai, jog filtravimui nenaudojami jokie cheminiai elementai. Vadinasi vanduo nėra paveiktas jokiais  nepageidaujamais  žmogaus organizmui nepriimtinais  poveikiais.

Paskutinis klausimas, kuris kankina ne vieną vandens filtrų vartotoją – ar man tikrai yra tinkamiausias šis filtras?  Kaip minėjome, Reverse Osmosis vandens filtravimo technologija užtikrina, jos gersite ir buityje naudosite išties švarų vandenį. Tačiau visuomet galite savo ramybės užtikrinimui užsisakyti vandens tyrimą. Štai jis galutinai patvirtins, jog filtruoti vandenį – racionali investicija į savo sveikatą ir aplinkos ekologiškumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: