R. Kielos nuotr.

Riaušės prie Seimo panevėžiečių akimis (nuotraukos)

Antradienį Vilniuje vykęs taikus mitingas, kuriame kai kurių šaltinių teigimu galėjo dalyvauti apie 20 tūkst. žmonių vakarop ir naktį peraugo į tikriausias riaušes: dešimtys aktyviausių protestuotojų buvo sulaikyti, sužeista nemažai policininkų.

„Šeimų sąjūdžio” atstovas, vienas iš idėjos prisidėti prie mitinguojančių Vilniuje menininkas-visuomenininkas Rimantas Kiela sakė, kad pagrindinis mitingo tikslas buvo užkirsti kelią žmonių diskriminacijai ir skirstymui į paskiepytus ir nepaskiepytus. Anot jo, iš Panevėžio organizuotai važiavo du 54 ir 17 vietų autobusai bei dar apie 30 lengvųjų automobilių. Panevėžiečiai į sostinę važiavo ginkluoti šluotomis, „švabromis“ ir šepečiais, kad paragintų Seimą ir Vyriausybę išvalyti nuo dulkių ir purvo.

„Iš pradžių ketinome įrašyti, jog valdžios institucijas reikia išvalyti ir nuo mėšlo, bet jam išmėžti reikia šakių, todėl šio ketinimo atsisakėme. Mitingas buvo įspūdingas, tačiau pasikalbėti su mitinguotojais išėjo vos 4 ar 5 seimūnai – visi iš opozicijos. Jau prieš 10 valandą patekti prie Seimo buvo neįmanoma, tačiau mane išgelbėjo Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjos išrašytas leidimas, bet į Seimo balkoną niekas nebeleido, nes buvo motyvuota, jog vyksta labai svarbus posėdis”,- pasakojo R.Kiela.

Panevėžietis tikino, kad mitingas buvo taikus ir dauguma jo dalyvių, o taip pat panevėžiečiai išsiskirstė prieš 17 valandą, nes visi žinojo, kad iki tos valandos išduotas leidimas. Anot jo, mitinguotojai su riaušėmis nieko bendro neturi, nes pastariesiems išsiskirsčius rinkosi kita publika: įtartino veido žmogeliai, kuriuos galima papirkti už bambalį, su nudėvėtais treningais ir treninguoti vaikinukai su kaukėmis ir ausinėmis, kurie, sprendžiant iš nuotraukų bei filmuotos medžiagos, mėtė akmenis.

R.Kielos nuomone, riaušes pakurstė visiškai valdžios nenoras kalbėtis su tauta, žmonėmis, kurie ją išrinko. Nors minia reikalavo su ja pasikalbėti neišėjo nei premjerė Ingrida Šimonytė, nei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė, nei kas nors iš valdančiųjų. Panevėžietis sutiko, kad riaušes galėjo išprovokuoti ir kaukėti vaikinukai.

Pasiteiravus, ar mitinguotojai Seimui įteikė kokią nors peticiją, R.Kiela sakė matęs, jog buvo renkami parašai kreipimuisi į prezidentą Gitaną Nausėda, kad būtų paleistas jokio dialogo su žmonėmis nepalaikantis Seimas.

„Kodėl vienas galės važiuoti autobusu ar gauti gydymo paslaugas, o kitas negalės, nors visi mokame mokesčius. Čia jau visiškai prasilenkta su Konstitucija ar atrodė, kad valdantieji ją pakabino tualete vietoje tualetinio popieriaus”,- ironizavo R.Kiela.

Nuotr. Sandros Gabreliūnienės

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: