Bistrampolio dvaro nuotr.

Rimantas Gudelis: „Laisvę papūgoms!“

Išgirdęs klausimą apie Panevėžio apylinkės teismo priimtą sprendimą apie Bistrampolio dvare laikomą papūgą jo valdytojas, kunigas Rimantas Gudelis įronizavo: „Laisvę papūgoms“ ir pridūrė, kad paukštis, kaip ir dvaro valdytojas bei prieglobstį radę ukrainiečiai, gyvena centriniuose dvaro rūmuose ir turi geriausias sąlygas.

Anot jo, visame pasaulyje šios rūšies papūgos laikomos nelaisvėje, tačiau kažkodėl Lietuvoje aplingosaugininkams atrodo kitaip. R.Gudelio teigimu, Lietuvoje šios papūgoms net esant 30 laipsnių temperatūrai išgyventų savaitę, o paskui pastiptų.

„Kai buvo išžudyti danieliai Aplinkos apsaugos departamentas nepadėjo, tai dabar su papūga „padeda“. Danieliai buvo išžudyti sausio 20-ąją, o jie (aplinkosaugininkai) atvažiavo tik sausio 23 dieną. Papriekaištavus dėl pamiškėje netinkamai laikomų ir miško žvėrelius pjaunančių šunų, jie prisikabino prie papūgos, kad ši nesileidžia paimama į rankas ir nesileidžia apžiūrėti žiedo. Neįsivaizduoju, kad kuris nors paukštis leistųsi svetimo žmogaus paimamas į rankas“,- sakė R.Gudelis.

Jis patikino, kad Panevėžio apylinkės teismo sprendimas jau apskųstas Panevėžio apygardos teismui, tačiau jis nuo bylos nagrinėjimo nusišalino, nes šio teismo pirmininko pavaduotoja yra R.Gudelio brolienė. Tad „papūgos bylos“ turėtų imtis kuris nors kitas šalies teismas.

Primename, kad Panevėžio apylinkės teismas išnagrinėjo VšĮ „Bistrampolio dvaras“ vadovo skundą dėl baudos už papūgos laikymą pagrįstumo. Aplinkos apsaugos departamento specialistų skirta 120 eurų bauda R. Gudeliui dėl be leidimo laikomo saugomos rūšies laukinio gyvūno – geltonkrūtės aros (Ara ararauna) laikymo Panevėžio apylinkės teismo sprendimu liko nepanaikinta. Su teismo sprendimu nesutikęs ieškovas teisybės ieškos aukštesnės instancijos teisme.

Bylos duomenimis, VšĮ „Bistrampolio dvaras“ vadovas R. Gudelis iš veisėjo Lenkijoje įsigijo papūgą Ara ararauna, registravo ją veterinarijos tarnyboje. Aplinkos apsaugos departamento specialistų teigimu, jis turėjo gauti jų institucijos leidimą laikyti nelaisvėje saugomos rūšies laukinį gyvūną. Tokio leidimo laikyti papūgą VšĮ „Bistrampolio dvaras“ neturėjo.

Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės numato, kad leidimas yra būtina sąlyga visiems asmenims, norintiems teisėtai laikyti bet kokį legaliai įgytą saugomą laukinį gyvūną nelaisvėje. Tačiau numatyta išimtis, kuomet laukinis gyvūnas laikomas namuose (bute ar name) ir nekelia grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai, – tuomet leidimo nereikia. Bylos duomenimis, papūga Ara ararauna buvo laikoma ne namuose, kaip gyvenamosios paskirties vietoje, o VšĮ „Bistrampolio dvaras“ valdomose patalpose, kuriose juridinis asmuo vykdo savo veiklą. Kaip teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas, pareiškėjas R. Gudelis, kaip juridinio asmens vadovas, kuriems yra taikomi aukštesni veiklos, atsakomybės bei rūpestingumo standartai, pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes galėjo ir turėjo numatyti padarinius, įsigyjant retos rūšies paukštį bet jų nenumatė, todėl padarė administracinį nusižengimą dėl nerūpestingumo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: