Pixabay nuotr.

Rinkimų atgarsiai (novelė)

Už dinozaurus, komunistėlius, šeimas ar Devulį?

Vykstant vietos savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams iš Ramygalos kultūros centro jau prabalsavę išeina keturi į aštuntą dešimtį metų įkopę vyrai. Visi pasipuošę, lyg būtų po bažnyčios atlaidų.

– Seniai bebuvom susitikę. Alubaris uždarytas. Gal užsukam pas mane, žmona reabilitacijoje, pasėdėsim, pakalbėsim, po šlakelį išlenksim,- pasiūlė likusiai trijulei netoliese gyvenantis Jonas.

O kodėl gi ne, nes anksčiau rinkimai tikrai būdavo šventė, grodavo orkestras, nusipirkti buvo galima sasiskų, apelsinų, bulgariškų pomidorų ar tualetinio popieriaus.

Jonas užėjusiems svečiams ant stalo pastatė butėlaitį, iš šaldytuvo ištraukė rūkytų lašinių, raugintų agurkų, šprotų dėžutę, papjaustė duonos.

Apsukus taurelei ratą bičiuliams kilo noras išsiaiškinti, kas ir už ką balsavo.

– Aš tai už dinozaurus. Taip, taip už tuos kurie išnyko. Žiūrėkit, buvo anksčiau valstiečių klasė, „Valstiečių” laikraštis, Valstiečių gatvė, kumpis, dešra sviestas irgi valstiečių, o dabar valstiečiais ir dar žaliais liko tik politikai. Kiti išnyko. Be to bene dauguma jų kandidatų yra mūsų metų, o mes irgi nykstantys. O jų vadas – buvęs kalinių prievaizdas, kaip tas rusų Prigožinas,- išaiškino Jonas.

– Kaip ir anksčiau balsavau už komunistėlius, juk ten ir mūsų Pociukas. Negalėjau nebalsuoti ir už iš Ramygalos valsčiaus kilusį Vytuką. Žiūrėkit, iš politikos pasitraukęs Landsbergis irgi Vytukas savo vietą užleido anūkui. Panašiai buvo pasielgęs ir mūsų Vytukas kai taryboje buvo jo anūkas, tačiau dabar jis vėl grįžta į politiką. Išeitų, kad mūsų Vytukas yra ištvermingesnis net už Landsbergį,- savo poziciją išdėstė Povilas.

– Aš už krikščioniškus konservatorius. Jei vienas Seime pasisiukšlino, pas mus rajone taip nėra, mūsiškiai – už tradicinę šeimą. Žiūrėkit, jau daug metų politikoje esantis Dirsiukas į sąrašus įtraukė, kad ir teistą savo seserį. Be to, dar ir jų brolis – vargonininkas,- savo poziciją išdėstė Rimantas.

– O aš pasirinkau Lietuvos vardo demokratus,- pareiškė Petras.

Bičiuliams pasiteiravus, ar jis pažįsta nors vieną šios sąjungos kandidatą, Petras prisipažino nė vieno iš jų nepažįstantis.

– Pažįsti, nepažįsti, koks skirtumas? Kaip galima už juos nebalsuoti jei jiems, kaip girdėjau, vadovauja Devulis,- išpyškino Petras.

Ramygaliečių pokalbį užrašė Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: