Rinktis „Premium“ ar ekonominės klasės padangas?

Pradėję rinktis padangas automobiliui, pastebėsite, kad padangų skirstymas sunkiai suprantamas. Pavyzdžiui, jos gali būti skirstomos į „Premium“ ir ekonominę klases. Didžiausią šių padangų klasių skirtumą paprastai rodo gamintojo pavadinimas, bet yra ir kitų ypatumų, kuriais jos skiriasi viena nuo kitos. Tad kokią naudą duoda šios padangų klasės ir kaip žinoti, kurios iš jų geriausiai tinka jūsų automobiliui?

„Premium“ ir ekonominės klasės padangos – pliusai ir minusai

„Inter Cars Lietuva“ padangų specialisto Igno Klimaikos teigimu, jei norite sutaupyti pinigų, kuriuos galėtumėte skirti automobilio priežiūrai, gali būti, kad pagal jūsų biudžetą labiausiai tinka ekonominės klasės padangos, bet jis vis dėlto pataria neskubėti jų pirkti.

„Pradėję ieškoti automobiliui naujų padangų, įsitikinkite, kad jos tinka pagal jūsų automobilio apkrovą ir greitį. Atitiktis būtina. Taip pat reikia įsitikinti, kad naujosios padangos tiks pagal automobilio galią ir jūsų vairavimo stilių“, – sako I. Klimaika.

Ekonominės klasės padangos tikrai yra įperkamos, bet jos netinka automobiliams, kuriais važiuojama labai dažnai. Be to, ekonominės klasės padangos netinkamos, jei vairavimas itin dinamiškas. Jos puikiai tinka pradedantiesiems vairuotojams, bet patyrusiems nėra pats geriausias pasirinkimas.

Pasak I. Klimaikos, „Premium“ klasės padangos skirtos sklandžiam ir stabiliam vairavimui, bet jos ir kainuoja daugiau. Jei ieškote padangų, kurios tiktų automobiliui galingu varikliu, arba jei jūsų vairavimo stilius yra agresyvesnis, patartina rinktis „Premium“ klasės produktus. Be to, aukštesnės klasės padangų gumos mišinys turi ilgesnį tarnavimo laiką.  

„Su „Premium“ klasės padangomis atliekami kruopštūs testai. Jų gamintojai, norėdami įsitikinti, kad šios padangos tikrai padės užtikrinti automobilio stabilumą kelyje, išbando jas po du ar tris kartus. Dažniausiai pamatysite unikalius „Premium“ klasės padangų raštus, nes gamintojai naudojasi galimybe eksperimentuoti“, – pastebi „Inter Cars Lietuva“ specialistas.

Kaip pasirinkti padangų klasę?

Net ir paaiškinus pranašumus ir trūkumus, gali būti sudėtinga išsirinkti jums geriausiai tinkantį padangų tipą. Ir ekonominės, ir „Premium“ klasės padangos skirstomos į vasarines, žiemines ir universaliąsias. Taigi kaip nuspręsti, kuris iš minėtų padangų tipų jums tinka geriausiai?

„Paprastai atsakymas priklauso nuo to, kiek važiuojate. Jei nemažai laiko praleidžiate kelyje, daug pinigų ir nervų sutaupysite įsigiję „Premium“ padangas.  O jei daugiau vairuojate mieste nei automagistralėje ir važiuojate nedaug, puikiai tarnaus ekonominės klasės padangos“, – sako I. Klimaika.

„Premium“ klasės padangos atlaikys daugybę kilometrų, bet daugelio gamintojų geriausių padangų kaina tikrai gali bauginti. Ar ne paprasčiau įsigyti kelis ekonominės klasės padangų rinkinius nei vieną „Premium“ klasės rinkinį?

„Atsakymas iš esmės priklauso tik nuo jūsų. Jei norite investuoti į patvaresnių padangų rinkinį, „Premium“ klasės padangos tikrai tarnaus nepalyginamai ilgiau už ekonominės klasės. Be to, su jomis patogiau jausitės ilgose kelionėse ir galėsite išmėginti savo automobilio ribas“, – teigia padangų specialistas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: