Riteris ir pirmininkė

Bendrapartiečio kandidatūrą pristačiusi konservatorių lyderė pati už jį balsavo tik atsitokėjusi.

Pristatyti leido bendrapartietei

Biržų rajono savivaldybės taryba nutarė išrinkti kandidatą, kuris pretenduotų gauti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą.

Tokiu būdu atsiliepta į Lietuvos savivaldybių asociacijos raštą „Dėl vietos savivaldos dienos ir „Auksinės krivūlės“ riterio 2015 apdovanojimų laureatų“. Kandidatūras riterių titului gauti turėjo teisę siūlyti Biržų rajono tarybos nariai. Skirmantė Griciūnienė tarybos sekretoriatui pasiūlė tris, jos manymu, apdovanojimų vertus žmones – Biržų miesto seniūną Vytą Jarecką, savivaldybės tarybos narę Nijolę Šatienę ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoją Editą Lansbergienę. Užpildė ir visas jų apdovanojimui būtinas anketas. Konservatoriaus V. Jarecko kandidatūrą susizgribo siūlyti ir rajono tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija. Nors konservatorių frakcija tokį sprendimą priėmė vėliau negu tarybos narė S. Griciūnienė, buvo nutarta sprendimo projekte nurodyti, jog „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui teikiamo V. Jarecko anketą užpildė pirmininkė Irutė Varzienė. Kitų dviejų kandidačių į riterius anketų pildytoja – S. Griciūnienė.

Anketos ir balsavimo gražumas

Dar nespėta pamiršti, kaip rinkimų į savivaldybės tarybą metu tarp Biržų konservatoriams vadovaujančios rajono merės I. Varzienės ir partijos nario V. Jarecko įvyko konfliktas. Jis kilo dėl to, kad tiesioginiuose mero rinkimuose dalyvavusi I. Varzienė naudojosi seniūno V. Jarecko mintimis, pateiktomis neva be jo žinios. Seniūnui nuo šios reklamos viešai atsiribojus, į merus kandidatuojanti I. Varzienė bendrapartiečio žingsnį prilygino peilio dūriui į nugarą. Rinkimai baigėsi ne I. Varzienės pergale. Mero pavaduotojo pareigas užėmusi ir dabar, kaip ir tarybos narė S. Griciūnienė, į „Auksinės krivūlės riterius“ V. Jarecką siūlanti I. Varzienė anketoje gražiai parašė apie kandidato nuopelnus savivaldai.

„Savo darbu, asmeninėmis savybėmis, rūpestingumu sustiprino pasitikėjimą valdžia ir savivalda“, – tai vienas iš I. Varzienės nurodytų seniūno V. Jarecko nuopelnų.

Balsavimas dėl kandidato į „Auksinės krivūlės riterius“ išrinkimo turėjo vykti ratais, atmetant po vieną mažiausiai balsų gavusią kandidatūrą. Kiekvienas politikas galėjo balsuoti už vieną jam priimtiną kandidatūrą.

Procedūra pradėta abėcėlės tvarka, todėl pirmiausiai balsuota dėl V. Jarecko. Paaiškėjo, kad daugiau balsuoti nebereikės – V. Jareckas iš karto surinko daugumą (13 iš 21) politikų balsų. Etikos sumetimais nuo balsavimo buvo nusišalinusi kandidatė N. Šatienė.

Paskelbus balsavimo rezultatą ir pranešus, kad dėl kitų kandidatūrų nebebus balsuojama, salėje pasigirdo I. Varzienės balsas. Konservatorių frakcijos pirmininkė prašė, kad jos balsavimas būtų užprotokoluotas atskirai. Mat ji esą nubalsavusi ne taip, kaip norėjusi.

„Išlindo yla iš maišo. Matyt, netikėjo, kad seniūnas laimės iš karto“, – replikavo vienas iš posėdžio dalyvių.

Iš tiesų ekrane pateikta informacija apie balsavusius rodė, kad tarp už V. Jarecką balsavusių politikų nėra I. Varzienės, V. Rinkevičiaus, S. Griciūnienės. K. Armono, D. Drevinsko, A. Vaitkevičiaus, A. Jozėno ir A. Garšvaitės pavardžių.

I. Varzienės prašymu jos valios pareiškimas (pritarti V. Jarecko kandidatūrai) užprotokoluotas atskirai. Todėl į „Auksinės krivūlės riterius“ kandidatuojančiam Biržų miesto seniūnui pritaria 14 politikų, tarp jų – ir klaidą ištaisiusi I. Varzienė.

Kaip galėjo nutikti, kad kandidatą pristačiusi I. Varzienė už jį nebalsavo?

„Matyt, pamiršo, kad reikia balsuoti“, – šyptelėjęs atsakė Biržų miesto seniūnas V. Jareckas apie konservatorių lyderės apsirikimą.
Alfreda Gudienė

Nuotraukoje: „Matyt, pamiršo, kad reikia balsuoti“, – nutarė kandidatu į „Auksinės krivūlės riterius“ tapęs Biržų miesto seniūnas Vytas Jareckas. Tokią išvadą konservatorius padarė pamatęs, kad už jo kandidatūrą balsavusių sąraše nėra partijos lyderės I. Varzienės pavardės.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: