„RoboLabas“ organizavo nuotolines varžybas

Gegužės 16 d. Panevėžio robotikos centrui „RoboLabas“ buvo nepaprasta diena – pirmą kartą čia vyko nuotolinės „mBot“ robotų varžybos „Labirintas“. Mokiniai joms ruošėsi namie – programuodami išbandė „mBot“ robotukų galimybes. Kai kurie dalyviai prasitarė, kad būsimų varžybų trasą namie buvo pastatę iš knygų, lentų, produktų pakuočių. Neišvengta ir juokingų įvykių: vienas iš mokinių treniruočių trasą įsirengė lauke, o netikėtai gegužės viduryje iškritęs sniegas pasiruošimą pavertė iššūkiu.

„RoboLabo“ komanda džiaugiasi sulaukusi didelio susidomėjimo nuotolinėmis varžybomis: iš viso buvo pateiktos net 8 programos, kurias atsiuntė mokiniai iš „Saulėtekio“, ,,Rožyno“ progimnazijų, K. Paltaroko gimnazijos bei „RoboLabo“ lankytojų. Programos buvo įrašomos į „mBot“ robotą, o šis paleidžiamas įveikti trasą „gyvai“ transliuojant per ,,YouTube“ kanalą. Paruošti tinkamą programą nuotoliniu būdu – nemažas iššūkis, tad robotai ir klydo, ir pasiklydo – ne visiems pavyko įveikti trasą per nurodytą laiką. Tačiau net dviejų varžybų dalyvių – K. Paltaroko gimnazisto Dovydo Aleknavičiaus ir Šarūno Rodriguez Aleknos („Rožyno“ progimnazija) – robotai trasą įveikė panašiu laiku, tad jų laukė finalinė kova, kuri ir lėmė, kas taps greičiausiu „Labirinto“ varžybų dalyviu. Nugalėjo Šarūnas. Prizininkams bus įteikti vertingi Panevėžio miesto savivaldybės įsteigti prizai.

Po „mBot“ varžybų mokiniai dalijosi įspūdžiais: džiaugėsi, kad net karantino metu galėjo dalyvauti varžybose, nes daugelis, kurioms buvo ruoštasi mokslo metais, neįvyko, tad „Labirintas“ buvo puiki galimybė pademonstruoti savo žinias, apgailestavo, kad varžymosi nuotoliniu būdu jaudulys, deja, neprilygsta įprastų varžybų dvasiai.

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: