Rokiruotė būsimoje Panevėžio valdžioje: į vicemerus siūlomas naujas kandidatas

Naujos kadencijos Panevėžio miesto tarybai, dar nespėjus susirinkti į pirmą posėdį, jau keičiami į valdžią deleguoti kandidatai.

Du mandatus Savivaldybių tarybų rinkimuose gavęs visuomeninis judėjimas „Mums svarbu“ apsisprendė, kad vicemero postas atiteks ne sąrašo lyderiui, miesto tarybos nariui Kęstučiui Lukoševičiui, o gerokai daugiau gyvenimiškos patirties turinčiam verslininkui Aleksui Varnai, kuris iki šiol tebėra socialdemokratų partijos narys. Tai skelbia Vyriausiosios rinkimų komisijos pateikta anketa apie A. Varną.

Bendrovės „Panoden“, kuriai ne vienerius metus vadovavo, dabar konsultantu dirbantis, 1948 metais gimęs A. Varna, veikiausiai užims vicemero postą, kuris iš pradžių buvo pažadėtas Panevėžio kolegijos praktinio mokymo centro vadovui, miesto tarybos nariui K. Lukoševičiui, kuriam gegužės pradžioje sukaks 52 metai. Beje, A. Varna ne vienerius metus buvo Panevėžio rajono tarybos nariu, vadovavo rajono deputatų signatarų klubui, dabar yra Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, šalies pramoninkų federacijos prezidiumo narys, Europos sąjungos investicijų veiksmų programos stebėsenos narys.

Vienas iš judėjimo „Mums svarbu“ idėjinių vadovų laikomas „Ogmios Real Estate“ valdybos pirmininkas Arūnas Žemaitis neatviravo ir sakė, kad tiek K. Lukoševičius, tiek A. Varna yra tinkami kandidatai vicemero pareigoms eiti.

„Kaip ir futbole. Galbūt vienas geriau baudinius muša, o kitas galbūt geriau smūgiuoja. Viską turėtų nuspręsti pats judėjimas. Kalbėjomės su Seimo nariu Povilu Urbšiu. Jie patys turėjo susitarti“, – sakė vienas iš „Babilono“ savininkų A. Žemaitis.

Tuo tarpu daugiausiai mandatų Panevėžyje gavusio judėjimo „Kartu“ idėjinis vadas Seimo narys P. Urbšys nevyniojo žodžių į vatą ir konstatavo, kad situaciją šiek tiek sumaišė prie valdančiųjų prisijungę du „valstiečiai“ – Juozas Bečelis, tebeinantis Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmo viceprezidento pareigas bei Tomas Josas. Anot parlamentaro, toks jėgų persigrupavimas sveikintinas, nes miesto valdžioje bus sustiprintas verslo bendruomenės atstovavimas.

P. Urbšio teigimu, K. Lukoševičiaus patirtimi bus pasinaudota kitose veiklos srityse ar kitame poste.

Neoficialiais duomenimis, Seimo narys P. Urbšys yra susitikės su judėjimo „Mums svarbu“ Taryba. Anksčiau pasisakęs, kad K. Lukoševičius yra geras kandidatas į Panevėžio miesto mero pavaduotojo postą, parlamentaras dėl nežinomų priežasčių pakeitė savo nuomonę ir dabar palaiko A. Varną.

Pirmasis naujos Panevėžio miesto tarybos posėdis vyks jau šį penktadienį. Jame slaptu balsavimu turėtų būti išrinkti naujojo miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko pavaduotojai, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius ir jo pavaduotojai.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: