VDU nuotr.

Rokiškio krašto moksleivių aplodismentai ir pedagogų padėkos – inžinerijos eksperimentinės klasės steigėjams

Pirmuosius mokslo metus, savo sėkme gerokai pranokdama steigėjų lūkesčius, užbaigė Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė. Ši unikali šalyje klasė yra trijų partnerių – Rokiškio verslo klubo, vienijančio vietos verslo atstovus, Rokiškio profesinio mokymo centro ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) – edukacinis projektas. Jį iniciavo Rokiškio verslo įmonės, turėdamos ilgalaikį tikslą motyvuoti jaunuosius rokiškėnus įgyti inžinerinį išsilavinimą VDU ŽŪA bei grįžti dirbti ir stiprinti gimtąjį regioną. Verslininkai planavo, kad tai galėtų būti standartinė 30-ties besimokančiųjų grupė, tačiau paaiškėjo, kad moksleivių aktyvumas šį skaičių viršija netgi daugiau nei penkis kartus – projekto baigimo pažymėjimai iškilmingai įteikti daugiau kaip 160-čiai VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės dalyvių.

Maža to, prie vienintelio šalyje tokio pobūdžio projekto per pirmąjį jo veiklos pusmetį jau prisijungė ir Anykščių bei Zarasų rajonų gimnazijos. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad tai gera pradžia bendradarbiaujant verslui ir mokslui ateityje projektą išplėtoti visoje šalyje.

Dalyvių gausa ir entuziazmas pranoko projekto iniciatorių lūkesčius

Simboliška, kad likus savaitei iki VDU Žemės ūkio akademijos diplomų įteikimo šventės studijas baigusiems absolventams, šios aukštosios mokyklos iškilmių salę drebino audringos potencialių būsimų studentų ovacijos – čia pirmųjų mokslo metų pabaigtuves šventė VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasė. Tokiu entuziastingu būdu moksleiviai reiškė savo pritarimą, kad šios klasės veikla, kuri buvo organizuota VDU Žemės ūkio akademijoje, Rokiškio profesinio mokymo centre ir įvairaus profilio Rokiškio verslo įmonėse, tęstųsi ir kitais mokslo metais.

Tai, kad ji tikrai nenutrūks, gausią moksleivių auditoriją ir per dvi dešimtis juos projekte lydinčių pedagogų patikino Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis prisiminęs, kad sykį jau yra stovėjęs VDU ŽŪA salės scenoje, kuomet pats atsiėmė šios aukštosios mokyklos studijų baigimo diplomą. Ir tai iki šiol verslininkas laiko savo profesinės karjeros sėkme.

„Dar visiškai neseniai drauge su VDU ŽŪA atstovų komanda važinėjome po  Rokiškio rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir raginome moksleivius tapti inžinerijos klasės nariais, tikėdamiesi bent 10 proc. dabartinio rezultato. Tad darome išvadą, jog pasirinkome teisingą kryptį sudarydami sąlygas jaunimui „pasimatuoti“ labai perspektyvią inžinieriaus profesiją. Ir ne tik ją. Rinkitės bet kurią VDU ŽŪA studijų programą būdami tikri, kad Rokiškio įmonės laukia jūsų visų“, – Rokiškio verslo įmonių vardu kalbėjo I. Tarvydis, ragindamas ir kitų šalies regionų verslininkus motyvuoti vietos jaunimą rinktis savam kraštui aktualias profesijas ir dirbti jo labui.

Projektas – unikali galimybė semtis praktinių žinių akademinėje ir verslo aplinkoje

VDU prorektorė dr. Simona Pilkienė, Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė, VDU ŽŪA marketingo koordinatorė Deimena Montvydaitė, Anykščių vadovų klubo prezidentas Dalis Vaiginas ragino moksleivius išnaudoti unikalią galimybę įgyti žinių ne tik iš vadovėlių, bet ir per praktines patirtis verslo įmonėse, universitete,  profesinio mokymo centre. Taip pat linkėta, kad po keliolikos metų dabartiniai šios klasės nariai jau kaip sėkmingi Rokiškio krašto verslininkai ir čia veikiančių įmonių vadovai išlaikytų šio unikalaus projekto tradiciją ir taip pat padėtų savo jauniesiems kraštiečiams siekti išsilavinimo.

Sveikinimo žodį projekto dalyviams bei iniciatoriams tarusi VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė dėkojo socialiniams partneriams už bendradarbiavimą bei pastebėjo, kad net ir geriausių idėjų būtų neįmanoma įgyvendinti be darniai dirbančios komandos.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto docento dr. Jono Čėsnos teigimu, šio fakulteto dėstytojai turi ilgametės darbo su moksleiviais patirties ir yra pasirengę šiuolaikiškose laboratorijose juos sudominti pačiomis įvairiausiomis inžinerijos temomis, tačiau be finansinės verslo pagalbos organizuoti moksleivių kelionių į universitetą, maitinimo, kultūrinių programų, taip pat išvykų į pramonės įmones būtų neįmanoma. „Moksleivių entuziazmas ir verslo parama šiandien yra tos dedamosios, kurios ir mus skatina dirbti dar išradingiau ir įdomiau“, – ateinančių mokslo metų planus komentuoja doc. dr. J. Čėsna, pastebėdamas, kad VDU ŽŪA šiuo metu yra net 12 bakalauro studijų programų. Dvi jų – „Sumanioji inžinerija“ ir „Bioekonomikos verslo vadyba“ – visiškai naujos. Tad apie profesinę karjerą galvojantiems moksleiviams tikrai bus iš ko rinktis.

Galimybė lankytis Universitete plečia akiratį ir moksleiviams, ir mokytojams

Planus savo ateitį susieti su studijomis VDU Žemės ūkio akademijoje patvirtino ir kalbinti inžinerijos klasės nariai – Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos moksleiviai – būsimieji dvyliktokai Rokas, Rusnė, dešimtokės Ieva ir Gabija. Jaunuoliai kalbėjo, kad galimybė lankytis universitete plečia akiratį, suteikia didesnio pasitikėjimo savo jėgomis bei drąsos planuojant ateitį.

Į inžinerijos klasės užsiėmimus moksleivius lydinčios Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos pedagogės Jolanta Makutėnienė ir Ona Viduolienė teigė realiai matančius teigiamus projekto rezultatus: universiteto aplinka, išvykos į verslo įmones ir Rokiškio profesinio mokymo centrą praplėtė vaikų akiratį, sustiprino motyvaciją mokytis, suteikė galimybę tarpusavyje pabendrauti skirtingų mokyklų auklėtiniams. Projektas naudingas ir pedagogams – jo metu dalijamasi turima patirtimi, sužinoma naujų naudingų dalykų, praplečiamas žinių laukas.

Dalyvių sąraše – 8 Rokiškio, Anykščių, Zarasų rajonų ugdymo įstaigos

Rokiškio eksperimentinės inžinerijos klasės veiklose šiais mokslo metais dalyvavo Rokiškio r. Obelių gimnazija (mokytojos Daiva Kundelienė ir  Dalia Kvedaraitė), Rokiškio r. Pandėlio gimnazija (mokytojos Eglė Glemžienė ir Justina Puzinaitė-Kaupelienė), Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija (mokytojai Aldona Juškevičienė, Loreta Rimšienė, Egidijus Kundrotas, Jolanta Makutėnienė, Ona Viduolienė), Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (mokytojos Genovaitė Pavilonienė, Regina Narvydienė, Ramunė Glinskienė, Irena Davainytė), Rokiškio r. Juodupės gimnazija (mokytojos Virginija Sadauskienė, Inga Judickienė, Rasa Čypaitė-Kazinavičienė), Rokiškio profesinio mokymo centras (mokytojai  Skirmantas Kisielius, Donatas Žemaitis), Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija (mokytojai Elena Indriūnienė, Rytis Narvydas). Eigoje prie projekto prisijungė Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija.

VDU informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: