STT nuotr.

Rokiškio rajono ligoninės gydytojui – įtarimai dėl kyšininkavimo

Šiandien sulaikytas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas A. V., įtariamas kyšininkavimu. Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, jį kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas medikas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepos mėnesį paėmė kyšius iš mažiausiai 5 asmenų. Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už teisėtą A. V. veikimą vykdant įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos. Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 Eur už individualų atvejį.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras šiandien kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas nušalinti A. V. nuo pareigų.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos ir apie žinomus kyšio reikalavimo, provokavimo ar siūlymo atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Sveikatos apsauga – ypač jautri sritis visiems, o kartu su pilietiška ir principinga visuomene galime pasiekti, kad joje būtų daugiau skaidrumo ir prioritetas būtų teikiamas antikorupcinės aplinkos kūrimui“, – sako Ramūnas Lukošius, STT Panevėžio valdybos vadovas.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: