Jau žinoma, jog 2019-aisiais Rokiškis taps Lietuvos kultūros sostine. Tačiau šiuo metu savivaldybės specialistai intensyviai dirba ir rengia naują projektą, Rokiškio vadovų užmanymas – tapti ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros sostine.
Kad Rokiškis galėtų tapti Lietuvos kultūros sostine savivaldybės specialistai nusprendė dar 2014-aisiais. Pernai vykusioje atrankoje Rokiškis nurungė Kauną ir Jonavą, ir 2019-aisiais taps Lietuvos kultūros sostine. Tačiau Rokiškio rajono savivaldybė turi dar didesnių ambicijų. Specialistai, sužinoję jog 2022 metais Europos kultūros sostine taps vienas iš Lietuvos miestų, nusprendė jog tai taip pat galėtų būti Rokiškis. Tad iki gegužės 24-osios Kultūros ministerijai rokiškėnai pateiks projektą dėl Europos kultūros sostinės vardo suteikimo šiam miestui.
Jeigu vis tik būtų nuspręsta Europos kultūros sostinės titulą įteikti Rokiškiui, miestas šio projekto įgyvendinimui gautų pusantro milijono eurų. Anot rajono vadovų, būtų ieškoma ir kitų finansavimo šaltinių. 2022-siais bus skelbiamos dvi Europos kultūros sostinės – viena Liuksemburge, kita – Lietuvoje.
Kitąmet Lietuvos kultūros sostine taps Klaipėda, 2018-aisiais – Marijampolė, o dar po metų – Rokiškis. Tiksli data, kuomet bus paskelbta ar 2022 metais Rokiškis taps ir Europos kultūros sostine, kol kas nėra žinoma.
