Rokiškis kviečia į XXV tarptautinį teatrų festivalį „Interrrampa“

Jau netrukus – ryškiausias šio mėnesio kultūrinis renginys – XXV Tarptautinis teatrų festivalis „Interrampa“, kuris Rokiškio kultūros centre vyks jau dvidešimt penktąjį kartą.

Spalio 17–20 d. čia vaidins estai, ukrainiečiai, latviai, taip pat Tauragės, Klaipėdos, Radviliškio, Plungės, Anykščių teatrai ir, žinoma, patys rokiškėnai, kurie parodys du naujausius spektaklius – Eligijaus Daugnoros režisuotą „Dėdės ir dėdienės“ bei Neringos Danienės „Marcelės legendą“. Festivalio tema – nacionalinė dramaturgija.

Festivalio atidaryme –   VDU Muzikos akademijos projektas – opera V. A. Mocarto „Figaro vedybos“, kurioje pagrindinę partiją atliks kraštietis operos solistas, Rokiškio, kultūros sostinės, ambasadorius Andrius Apšega.

Festivalio programoje numatyti keturi spektakliai vaikams ir jaunimui. „Interrampos“ naujiena – Plungės teatralų „Meilė, džiazas ir velnias“ bei „Taško“ teatras iš Klaipėdos su Valentino Masalskio spektakliu „Sudie, derintojau“.

Festivalyje dirbs trys teatralai ekspertai, vyks teatrinės laboratorijos, kurias ves Romas Matulis ir Violeta Trečiokaitė-Mačiulienė. Rokiškio liaudies teatras „Interrampoje“ pristato premjerą – E. Daugnoros režisuotą spektaklį Juozo Tumo-Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“.

„Tai bus tikra Mykoliuko ir Severiutės istorija. Tik gerokai archajiškesnė, nes tie baudžiavos laikai mums juk kaip kokia dinozaurų era“, – svarsto režisierius ir neslepia, kad šis darbas – eilinis jo iššūkis teatro kolektyvui

„Teksto tik penki puslapiai. Daug visokių garsų. Ritmikos, prašokimų, sujudėjimų, sapnų. Tokio savotiško spektaklio dar nebuvo. Ir gal nebebus tokio. Nors negalėčiau pasakyt, kad tai kažkoks eksperimentinis kūrinys, bet ir neakademinis. Įtariu, daug kas sakys, kad tai ne Vaižgantas. Bet ką jie man padarys – aš su Vaižganto tekstais 20 metų prasėdėjau Literatūros ir tautosakos institute ir geriau žinau, kas ir koks buvo Vaižgantas“, – šypsosi Eligijus. Jis yra parengęs devynis J. Tumo-Vaižganto raštų tomus.

Festivalyje pamatysime dar vieną rokiškėnų premjerą- „Marcelės legenda“. „Televizija yra suformavusi neteisingą jos, tikros didvyrės, įvaizdį. Norėjosi atiduoti duoklę atminimui, atkurti istorinę tiesą. Be to, visi kalba apie vyriškus žygdarbius, o moterys dažnai paliekamos užmirštos“, – sako režisierė Neringa Danienė. Spalio 11 d. ji pristato premjerą – spektaklį apie Marcelę Kubiliūtę, iš Rokiškio krašto kilusią žvalgybos žvaigždę. Ji – mūsų krašte gimusi ir augusi įžymybė, kurios charakterio formavimuisi ir gyvenimo keliui milžinišką įtaką padarė Panemunėlio klebonas, lietuvybės skleidėjas ir puoselėtojas kunigas Jonas Katelė. 

Festivalio svečiai – ukrainiečių teatras-studija „Garmyder“ iš Lucko senokai prašokęs visus mėgėjų rėmus, gerai žinomas visoje Ukrainoje, daug gastroliuojantis. Su atvykstančiu estų teatru iš bažnytkaimio esančio netoli nuo Talino,  dirba režisierė ir choreografė. Vaidina taip, kad užmiršti visus stereotipus apie ramius estus – visi įdomūs, faktūriški, vien žiūrėt į juos galima neatsižiūrint. O spektaklis iš dviejų novelių. Latvių Cėsio spektaklis – muzikinis, lengvas ir grakštus. Labai labai latviškas.

„Į „Interrampą“ atvažiuoja seni Rokiškio liaudies teatro draugai – Gulbenės teatras iš Latvijos su smagia komedija iš XX a. pradžios apie rašytojus ir kaimiečius.

Vienas geriausių Lietuvoje vaikų ir jaunimo teatrų iš Plungės „Saula“, dabar daug gastroliuojantis užsienyje, per visas trupes turintis apie 100 vaikų. 
Anykštėnai atveža šių dienų tarpusavio santykiams artimą Vienuolio „Prieblandoje“ versiją. Jų aktorė Audronė Pajarskienė už motinos vaidmenį tapo  „Tegyvuoja teatras“  laureate.

„Radviliškio rajono Alksnupių teatras – vienas įdomiausių kaimiškų teatrų ne visai kaimiškais užmojais. Pastatė Vydūno komediją ir dar suderino su europine tradicija. 

Žiūrovų laukia ir du monospektakliai. Abu – moteriški. Pagal amerikietės Liūnės Sutemos poeziją, be galo stiprią, vieną įdomiausių ne tik išeivijos moterų, bet apskritai lietuvių poečių.

„Taško“ teatro spektaklyje vaidins Veronika Tarasevičiūtė. Ji vasarą Rokiškio liaudies teatrui vedė ritmikos pratybas. Fantastiško žavesio jauna ir perspektyvi aktorė. 

Organizatoriai didžiuojasi, kad per daugiau nei 20 metų spektaklius čia suvaidino svečiai iš įvairiausių šalių – Gruzijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Ispanijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Islandijos, Olandijos, Makedonijos, Italijos, Meksikos. Nuo 2007-ųjų festivalyje lygiomis teisėmis dalyvauja ir mėgėjų, ir profesionalų teatrai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: