„Romantic“ viešbučio savininkei Daliai Kuklierienei – keliolikos tūkstančių eurų bauda

Panevėžio apygardos teismas pripažino Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkę Dalią Kuklierienę kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir pasikėsinimo sukčiauti. Verslininkei skirta subendrinta bausmė – beveik 17 tūkst. eurų bauda.

Teismas pažymėjo, kad byloje esantys rašytiniai dokumentai, liudytojų parodymai patvirtina, kad būtent D. Kuklierienė tyčia organizavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, kai savo vadovaujamos bendrovės buhalteriams nurodė beveik 430 tūkst. eurų skolą be pateisinančių dokumentų apskaityti įmonės buhalterijoje kaip grąžintą finansiniu turtu.

Teismas taip pat nustatė, kad D. Kuklierienė piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi, būdama atsakinga už įmonės pirkimų vykdymą, iš anksto neteisėtai parinko įmones laimėtojas, su kurių pagalba siekė apgaule užvaldyti Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšas, iš viso – beveik 8300 eurų.

Skirdamas kaltinamajai bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad D. Kuklierienė padarė vieną sunkų, vieną apysunkį ir pasikėsino padaryti vieną nesunkų nusikaltimą. Kaltinamoji anksčiau neteista, jos atsakomybę sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių nėra.

Baudos, kuri yra švelnesnė sankcijoje numatyta bausmės rūšis, skyrimą teismas motyvavo ir tuo, kad D. Kuklierienė dirba, gauna pajamas, ir būtent tokia bausmė atitinka jos skyrimui keliamus tikslus.

Šioje baudžiamojoje byloje D. Kuklierienei taip pat buvo inkriminuotas didelės vertės turto pasisavinimas, tačiau teismas konstatavo, kad nepadaryta veika, turinti šio nusikaltimo požymių, kadangi teismui nepakako įrodymų.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: