Rožyne šurmuliavo Kaziuko mugė

Per patį šventą Kazimierą (kovo 4 d.) Rožyno progimnazijoje vyko pilietiškumo – etnokultūros diena. Nuo ankstaus ryto mokykla ūžė ir šurmuliavo nuo „Kaziuko mugės“. Visi 1-8 klasių mokiniai ruošėsi ir dalyvavo mugėje: kad pardavėjams nepritrūktų pirkėjų, mokiniai į svečius sukvietė savo tėvelius, senelius, mikrorajono ir miesto gyventojus.

Pardavėjams išmonės netrūko – kepiniai, nėriniai, karpiniai, veltiniai, drožiniai, siuviniai, lipdiniai ir begalė kitokių grožybių viliojo akį ir vertė traukti pinigėlius. Ypač mugės svečiai stebėjosi ir kraipė galvas skaičiuodami kiek įvairiausių keksiukų ir pyragėlių mokiniai buvo prikepę. Prekių papuošimai, pardavėjų apsirėdymas ir išmoningi plakatai, tranki muzika taip pat kūrė tikrą kermošiaus nuotaiką. Ne šiaip sau vaikų prekes pirko, ragavo ir gyrė ne tik mokytojai ir tėveliai, svečiai, bet net Rožyno seniūnaitis, seimo nariai ir parapijos klebonas.

Po mugės visų laukė tradicinių amatų dirbtuvės. Mokiniai su mokytojais ir tie kas netingėjo, iš miltų, druskos ir vandens minkė tešlą ir lipdė lapelių, žiedų, drugelių, vabaliukų instaliaciją. Instaliacijos tikslas – užauginti gyvybės ir prasmės medį, kuris simbolizuotų mokinių kasdienį augimą, mokslo ir žinių siekimą. Kartu su mokiniais savo lapus ir žiedus lipdė ir Rožyno seimo narys Petras Narkevičius, taip išreikšdamas savo pasitikėjimą mokiniais, ateities kūrėjais ir mokykla – mikrorajono švietimo, kultūros ir sporto centru.

Po dirbtuvių mokinių ir svečių veiklos dar nesibaigė, nes visi skubėjo į aktų salę, į Vytauto Mikalausko menų mokyklos mokinių kapelos koncertą ir susitikimą su legendiniu krepšininku Sergejumi Jovaiša. Žymus krepšininkas visiems pasipasakojo apie savo karjerą, apie sportą, sugriovusį Tarybų Sąjungą. Daugiau nei valandą krepšininkas atsakinėjo į mokinių klausimus ir dalijo autografus. Suprantama, kad tada visi bėgo į sporto salę ir kartu su S.Jovaiša mėtė baudas ir žaidė krepšinį. Gaila, kad svečias turėjo išvažiuoti, bet žadėjo sugrįžti.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: